Sú zdravé a krásne vlasy tvojím snom? S týmito radami sa stanú skutočnosťou!

Sú zdravé a krásne vlasy tvojím snom? S týmito radami sa stanú skutočnosťou!

Maj vlasy ako z reklamy na vlasové produkty!

Korunou ženskej krásy sú bez pochýb vlasy. Zdravá a dobre vyzerajúca hriva tvorí neodmysliteľnú časť imidžu. Zamerali sme sa na najčastejšie chyby, ktoré ženy robia v súvislosti s ich korunou krásy.

1. chyba: Zle zvolený šampón

1

Výber šampónu je pre správnu starostlivosť o vlasy kľúčový, preto ak chceš zabrániť ich poškodeniu, uistí sa, že používaš šampón vhodný pre tvoj typ vlasov.

2. chyba: Frekvencia umývania

2

Vlasom škodí príliš časté, ale i nečasté umývanie. Frekvencia ich umývania je, samozrejme, individuálna a závisí od mnohých faktorov, medzi ktorými je i kvalita vody. Ak sú tvoje vlasy mastnejšie, odporúča sa ich umývať raz za jeden – dva dni.

3. chyba: Aplikácia šampóna

3

Pred umývaním je potrebné vlasy najprv dôkladne učesať. Keď si už ideme nanášať šampón, treba si uvedomiť, že jeho množstvo závisí od dĺžky našich vlasov, preto treba dávať pozor, aby sme to s jeho množstvom neprehnali.

Keď máš šampón v dlani, trením rúk ho jemne napeň a túto penu aplikuj najprv na vlasové korienky, na ktoré ich nanášaj jemnými krúživými, masážnymi pohybmi. Dbaj však na to, aby si pokožku hlavy masírovala prstami a nie nechtami, aby nedošlo k poškrabaniu. Toto masážne aplikovanie šampóna je pre korienky vlasov veľmi prospešné. Postupne si opatrne umy celé vlasy.

4. chyba: Zabúdanie na správnu výživu a hydratáciu

4

Vlasy  sa veľmi rýchlo vysušujú, a preto treba na riešenie tohoto problému používať masky a balzamy, ktoré však nesmú škodiť tvojmu typu vlasov. Balzam môžeš nanášať buď spolu so šampónom alebo bezprostredne po umytí šampónom. Správny spôsob nanášania je aplikovať ho na celú dĺžku vlasov, no netreba sa dotýkať pokožky hlavy. Čo sa týka používania vlasových masiek, tie sa majú používať iba raz týždenne.

5. chyba: Zlá teplota vody

5

Mnoho z nás používa pri umývaní vlasov príliš horúcu vodu a to je zásadnou a veľkou chybou. Horúca voda vysušuje vlasy a zároveň aktivuje činnosť mazových žliaz. Ideálne je používať teplú alebo vlažnú vodu. Na konci umývania vlasov je najlepšie ich spláchnuť studenou vodou, ktorá stimuluje krvný obeh pri vlasových korienkoch a vlasy budú lesklé a hebké.

6. chyba: Sušenie vlasov uterákom

6

Po umytí vlasov ich v žiadnom prípade nezaväzuj uterákom, mohlo by dôjsť k ich poškodeniu. Lepšie je vlasy jemne prechádzať od korienkov ku končekom. Navyše je vhodnejšie a pre vlasy menej náročné, ak namiesto uteráka použiješ staré bavlnené tričko.

7. chyba: Časté a agresívne česanie

7

Nadmerné česanie vlasy zaťažuje. Vlasy by sme nemali rozčesávať ihneď po umytí. Mali by sme počkať, kým preschnú, jemne ich pooddeľovať prstami a následne ich prečesať hrebeňom s veľkými zubami. Rozčesávať vlasy treba postupne od končekov ku korienkom.

8. chyba: Prílišné používanie prostriedkov na úpravu vlasov

8

Sušiče vlasov, kulmy, žehličky na vlasy a mnoho iných prostriedkov, ktoré sa používajú na úpravu vlasov, ich vysušujú a ničia. Ak sa však bez tejto úpravy nezaobídeš, nezabudni pred ňou používať ochranný tepelný sprej, ktorý nastriekaj na celú dĺžku vlasov.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.