Masáž alebo lekcie lietania? Top 10 zážitkových darčekov, ktoré stále stíhate kúpiť

Masáž alebo lekcie lietania? Top 10 zážitkových darčekov, ktoré stále stíhate kúpiť

Vianoce sú ďalšou príležitosťou darovať blízkym buď ďalšiu zbytočnosť, alebo poriadny darček. Prinášame vám zopár tipov.

1) Pre kuchárov

Kurz varenia môže byť skvelým darčekom pre niekoho, kto chce svoje kuchárske schopnosti viac rozvíjať. Môžete ich zakúpiť napríklad na stránke chefparade.sk. Máte možnosť si vybrať spomedzi rôznych druhov lekcií, ako napríklad kurz pre milovníkov mäsa, sushi, talianskeho či thajského jedla.

2) Lístky do divadla

V každom lepšom meste je divadlo, v ktorom účinkujú talentovaní herci. Dobrou komédiou určite nikto nepohrdne. Ak ste z východu, určite vám odporúčame pozrieť si program Divadla Jonáša Záborského alebo Divadla Alexandra Duchnoviča. Medzi významné divadlá na strednom Slovensku patrí napríklad Štátna opera v Banskej Bystrici alebo Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Úplnou klasikou na západnom Slovensku je zrejme Slovenské národné divadlo v Bratislave.

3) Ochutnávka vín

Skvelý darček pre milovníka vína alebo niekoho, kto sa podľa vás potrebuje nutne odviazať. Pošlite daného človeka na prehliadku miestnych vinohradov, do okolia vinárne alebo ich nechajte vychutnať si rôzne druhy vína z pohodlia domova vďaka darčekovej súprave na ochutnávku vín.

typy na užitočné darčeky
Zdroj: Unsplash.com/Kelsey Knight

4) Prehliadka pivovaru

Ak váš známy alebo rodinný príslušník nachádza radosť v konzumácii piva, môžete ho obdarovať prehliadkou miestneho pivovaru. Tam sa dozvie o procese varenia piva zaujímavé informácie. Medzi pivárne, ktoré ponúkajú prehliadky, patrí napríklad Herrenwald pri Košiciach alebo Preuger v Prievidzi.

5) Kurz jazdenia na koni

Vlastniť koňa je finančne aj časovo veľmi náročné. Zajazdiť si na ňom však nie je nemožné. Máte malú dcérku alebo sestričku, ktorá miluje kone? Alebo chcete obdarovať skúseného jazdca? Zopár hodín jazdy na koňoch oboch určite poteší. Ich zakúpenie je prostredníctvom stránok ako napríklad zľavadňa.sk celkom jednoduché.

6) Adrenalínová jazda

Asi každý muž alebo mladík by chcel vyskúšať jazdu v luxusnom aute, ako je Lamborgini, Ferrari či Tesla. Rôzne zľavové stránky ponúkajú nielen takýto druh jazdy, ale aj rôzne kondičné kurzy. Tie pomôžu niekoľkoročným vodičom a aj tým, ktorí v aute už dlho nesedeli a potrebujú znova získať istotu za volantom.

typy na užitočné darčeky
Zdroj: Unsplash.com/Why Kei

7) Zážitkový let alebo lekcie lietania

Lietanie je jednou z najvzrušujúcejších zážitkov. Ak poznáte niekoho, kto miluje adrenalín a nebojí sa výšok, určite zvážte darovanie takéhoto darčeka. Dary tohto typu nájdete napríklad na Zľavomate.

8) Masáž

Oddych a zotavenie sú rovnako dôležité ako makanie vo fitku či práca. Darujte svojmu blížnemu úľavu od bolesti svalov a každodenných povinností napríklad švédskou masážou či vstupom do wellness. Je to vďačný dar, ktorý poteší nielen jednotlivcov, ale aj páriky.

9) Darčekový poukaz

Máte dcéru alebo matku s vyberaným vkusom obliekania a bojíte sa jej kúpiť čokoľvek na seba? Nech si vyberie sama. Takmer v každom obchode s oblečením sa dnes dajú zakúpiť rôzne poukážky s určitou sumou peňazí, za ktorú si dotyčná môže vybrať, čo len chce. Týmto spôsobom ušetríte čas a potešíte aj druhú stranu.

typy na užitočné darčeky
Zdroj: Becca Mchaffie, Unsplash.com

10) Hodinový manžel

Niekedy je najväčším darom úľava od všetkej práce a každodenného života. Ak poznáte niekoho, kto by skutočne mohol využiť voľný čas namiesto montovania poličiek a opravovania potrubia nejako efektívnejšie, zakúpte domáce upratovacie služby prostredníctvom spoločnosti FOXWAY. Tá sa zameriava okrem sťahovania aj na montážne práce a vypratávanie.

Zdroj: huffpost.com

Avatar

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.