Zamilovali ste sa? Týchto 6 divných vecí sa vám stane!

Zamilovali ste sa? Týchto 6 divných vecí sa vám stane!

Určite sa aj vám stalo, že ste sa zamilovali. Našli ste toho pravého, toho s kým by ste si vedeli predstaviť vašu budúcnosť, s kým ste chceli ostať navždy. Či už vám voľba partnera vyšla alebo nie, určite ste si všimli, že sa počas tohto obdobia s vami dialo niečo divné, nezvyčajné?

Opíšeme si 6 divných vecí, ktoré sa stanú zaľúbeným:

1. V tele nastane mozgová búrka
V čase, keď sme zamilovaní, pociťujeme v našom tele príliv viacerých hormónov. Do tela sa nám dostáva hormón dobrej nálady známy ako serotonín, hormón dopamín, ktorý nás poháňa, oxytocín, ktorý sa nazýva aj ako hormón lásky, ale aj stresový hormón kortizol. To všetko sa v nás premiešava a s našimi emóciami a náladami to vie narobiť poriadnu šarapatu.

2. Všetci si kúpime ružové okuliare
Začiatky každého vzťahu bývajú krásne, bezstarostné, jedným slovom nádherné. Veď prečo aj nie, keď sa na svet pozeráme cez ružové okuliare. On je bezchybný, najkrajší, najlepší, proste náš vysnený princ, bez ktorého si život už nevieme predstaviť. Bohužiaľ, stáva sa, že to niekedy takto nie je a my žijeme v sebaklame, nepočúvame rady a odporúčania ostatných, ktorí sa na náš vzťah dívajú s odstupom, ale ideme si svoje.

3. Zrazu sa nám pravidelne zvyšuje srdcový rytmus
Prítomnosť milovaného človeka vie narobiť poriadny rozruch v našom srdcovom rytme. Stačí pohľad, pohladenie či bozk a celé telo sa rozochveje a naše srdce začne bubnovať ako o život. Ide o bežný jav, ktorý sa stáva najmä v začiatkoch vzťahu. Nezúfaj, stačí sa párkrát poriadne nadýchnuť a aj túto menšiu komplikáciu dokážeš zvládnuť.

love

4. Po večeroch nás trápi nespavosť
Aj nespavosť, odborne nazývaná ako insomnia, je jednou z divných vecí, ktorá sa prihodí každému zamilovanému. Ľahneš si do postele a premýšľaš nad ním, nad jeho krásnym telom, žiarivým úsmevom, modrými očami, hustými vlasmi… áno, pri takomto premýšľaní je ťažké zaspať, keď ty si svoj sen žiješ, prežívaš počas dňa. A k tomu to siahodlhé smskovanie a vyčkávanie na jeho správu…

5. Všetci začneme strácať prebytočné kilečká
Možno mi nebudete veriť, ale je veľká pravdepodobnosť, že keď sa zamilujete, začnete chudnúť. Totiž jedlo bude to posledné, na čo budete myslieť, na čo sa budete sústrediť, pretože to bude on, kto pohltí vašu celú myseľ. Na druhej strane sa môže stať, a mne sa to stalo, že po niekoľkých mesiacoch spoločného chodenia začnete naspäť priberať, pretože jeden večer strávite pri dobrej večeri, druhý pri koláčiku, tretí pri vínku atď. Takže milé žienky pozor na jojo efekt.

6. Budete trpieť novým druhom závislosti
Aj keď si to možno nebudete uvedomovať, v istom čase môžete prepadnúť do závislosti, ktorou bude vaša láska. Budete chcieť byť stále s milovanou osobou, budete jej vyvolávať alebo vypisovať, budete ju kontrolovať, spovedať, budete jej všetko podriaďovať. Aj keď patrí táto závislosť k tým zdravším narozdiel od závislosti na alkohole alebo drogách, musíte si dať pozor a nájsť hranicu, ktorá nebude obmedzovať vašu slobodu a aj slobodu milovaného.

Tak čo, zažili ste aj vy tieto divné veci, keď ste sa zaľúbili?

Foto: www.flickr.com
Zdroj: www.zena.cz

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)