Vyrob si zubnú pastu, ktorá tvoje zuby nielen vybieli, ale tiež vylieči ďasná a dutiny!

Vyrob si zubnú pastu, ktorá tvoje zuby nielen vybieli, ale tiež vylieči ďasná a dutiny!

Domáca zubná pasta vráti tvojmu chrupu žiarivú belosť a zdravie!

Kto z nás by netúžil po žiarivobielom úsmeve a celkovo zdravom chrupe. Na trhu je množstvo zubných pást, ktoré nám sľubujú zdravé a biele zuby už po prvom použití a nikdy to tak nie je. Navyše väčšina z nich obsahuje i fluór, ktorý je škodlivý a má pri pravidelnom používaní nepriaznivé účinky. Ako teda docieliť zdravie a čistotu ústnej dutiny? Jednoducho. Vyrob si vlastnú zubnú pastu, ktorá ti vyčaruje žiarivý úsmev a zároveň sa postará o to, aby tvoje ďasná i dutiny boli zdravé.

Čo na výrobu tejto pasty potrebuješ?

  • 1 čajovú lyžičku kurkumy
  • 1 čajovú lyžičku kokosového oleja
  • 1-2 kvapky esenciálneho oleja z mäty (prípadne inej bylinky, ktorá dodá svieži dych)

Ingrediencie miešaj v miske dovtedy, kým nezískaš homogénnu pastu.

Pre čistením zubov si namoč štetinky zubnej kefky do vzniknutej pasty a čisti si ich tak, ako bežne po dobu troch až piatich minút. Počas umývania si však ešte párkrát nanes pastu na kefku. Vo finále pastu vypľuj ako obvykle a vypláchni si ústa vodou.

Už po pár dňoch používanie tejto zubnej pasty sa dostavia účinky – tvoje zuby budú podstatne belšie a zároveň ustúpia zápaly či bolesti ďasien, zmiznú infekcie i zápach, ktorý spôsobujú baktérie.

Zdroj: familylifegoals.com

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.