fbpx
Vyhýbala si sa doteraz nakupovaniu v sekáčoch? Teraz sa to zmení

Vyhýbala si sa doteraz nakupovaniu v sekáčoch? Teraz sa to zmení

Aj ty každý deň chodíš okolo tých prepchatých obchodov, na ktorých svieti nápis „second-hand“ a stále nevieš, čo na nich všetci tí ľudia vidia? Možno ťa odrádza, že v nich musíš stráviť dlhé hodiny prehrabávaním sa pomedzi  regály, kým konečne niečo nájdeš. Áno, aj to k nim nepochybne patrí. Na druhej strane však prináša nakupovanie sekáčoch množstvo výhod.

1. Najväčší benefit je jednoznačne cena

Samozrejme, nie vždy sa ti podarí objaviť trendové a originálne kúsky za zlomok pôvodnej ceny, občas sa ti však určite pošťastí. Mnohé zo second-handov majú navyše krátko pred vykladaním nového tovaru, v snahe zbaviť sa čo najväčšieho množstva predchádzajúcej „kolekcie“, obrovské zľavy. Možno sa ti dokonca podarí kúpiť si vysnívaný kabát len za 50 centov.

2. Často úplne nové oblečenie

Myslíš si, že v sekáčoch nájdeš len staré obnosené veci, ktoré mali už niekoľko majiteľov a ktoré pravdepodobne ostanú visieť na vešiaku navždy? Nie je to pravidlo. Možno práve ty natrafíš na skvelé nové kúsky, občas dokonca aj s visačkami!

3. Značky, ktoré sa na Slovensku nepredávajú

Možno na prvý pohľad paradox. Sekáč a značky? No naozaj to tak je! V sekáčoch môžeš občas natrafiť na značku, ktorú inde na Slovensku nenájdeš.

4. Originálne kúsky oblečenia

Jedným z najväčších benefitov nakupovania v „obchodoch z druhej ruky“ je práve originalita. Ak nechceš, aby mala polovica žien v meste rovnaké oblečenie ako ty, sekáče sú skvelý nápad! Vintage kabelky a iné originálne kúsky, ktoré nenájdeš v žiadnom inom obchode.

Ale aby nebola reč len o výhodách, tu sú aj nejaké tie negatíva:

  • Stále plné
  • Pri návšteve second-handu budeš s najväčšou pravdepodobnosťou musieť bojovať s drgajúcimi a narážajúcimi babkami, tetami, mamičkami a ich ratolesťami.
  • Na prázdny obchod nenatrafíš asi nikdy. Navyše budeš musieť odolávať nekonečnej chuti vraziť niekomu, kto do teba „nechtiac“ udrel do zubov. Musíš si teda pripraviť naozaj plný pohár trpezlivosti.
  • Všetko rýchlo rozobraté
  • Hlavne v prvé dni, kedy v obchodoch dostávajú nový tovar, sa stáva, že si zákazníci často doslova trhajú oblečenie z rúk. Keďže každý kúsok sa v predajni nachádza len raz, očakávaj ozajstný boj o niektoré vychytávky, ktoré budú chcieť naozaj všetci.

Tip na záver

Nevynechávaj ani pánske oddelenie. A skvelú kabelku môžeš nájsť pokojne aj v regáli s topánkami.

Foto: Flickr

Google+ Linkedin

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*