Vyhnite sa nasledujúcim chybám pri líčení. Robia vás totiž staršími!

Vyhnite sa nasledujúcim chybám pri líčení. Robia vás totiž staršími!

Určite každá jedna poznáte ten pocit, keď sa upravíte, pekne oblečiete a nalíčite… vtedy sa cítite určite sebaistejšie, zvodnejšie, jedným slovom neodolateľnejšie. Avšak, niekedy sa môže stať, že vám niektorá časť vašej prípravy nevyjde na 100%, a tak s celkovým výsledkom nie ste až tak spokojné. Dnes máme konkrétne na mysli make-up. Môže sa totiž stať, že váš make-up vám pridá zopár rokov na viac a vy budete vyzerať staršie.

Poradíme vám, ako sa môžete vyhnúť desiatim najčastejším chybám, ktoré vám môžu pridať niekoľko rokov navyše.

1. Používate príliš veľa korektoru

Ak vyberiete zlú farbu a dáte si príliš veľa make-upu na tvár, tak sa môže stať, že zvýraznite svoje vrásky na celej tvári. Následne budete pôsobiť o pár rokov staršie. Naše odporúčanie a aj odporúčanie top vizážistov znie: upustite od silných základov a radšej zvoľte svetlejší make-up. Vaša tvár bude vyzerať prirodzenejšie a zdravšie.

1typ

2. Nadmerné použitie špirály na spodné riasy

Je dobré používať na zvýraznenie očí kvalitnú špirálu. Avšak, aj pri nej si musíte dať pozor na to, aby ste si nedávali veľké množstvo špirály na spodné riasy, pretože potom upriamite príliš veľkú pozornosť na všetky vrásky okolo očí. Aj v tomto prípade platí – menej je viac, a tak stačí spodné riasy iba zľakla pretrieť špirálou.
2typ

3. Zlý výber odtieňa rúžu

Rúž je skvelý vynález na zvýraznenie pier. Túto sezónu sa určite nebojte experimentovať aj s bohatými, sýtejšími farbami. Pozor však na to, že tmavé farby vaše pery ešte viac zúžia. Pomôckou pre vás môže byť nalíčiť si pery po celej vonkajšej línií pier, čím si ich opticky zväčšíte. Pozor ale na to, aby ste to neprehnali a nepôsobili veľmi lacno.
3typ

4. Nepoužívajte tmavé očné tiene na celé viečko

Pri líčení očí si dajte pozor na to, aby ste tmavé očné tiene aplikovali len na vonkajšie kútiky. Ak by ste ho totiž aplikovali na celé viečko, vyzerali by ste o pár rôčkov staršie.
4typ

5. Vyhnite sa nadmernému používaniu čiernej linky

Vďaka čiernej linke, ktorú aplikujete na spodné viečko, docielite efekt úzkych očí. Ak by ste sa mu chceli vyhnúť, tak zvoľte svetlú linku, ktorá vaše oko naopak otvorí. Zvýraznené oko čiernou linkou pripadá prísnejšie, a tak môžete vzbudiť dojem staršej slečny.
5typ

6. Zvýraznite si lícne kosti

Pre zvýraznenie tváre je dobré použiť svetlú ružovú farbu rúžu alebo farieb na líčka, ktoré dodajú vašej tváre viac mladosti. Vyhnite sa nanášaniu farby na centrálnu časť tváre, ale aplikujte ju na hornú časť lícnych kostí ďalej od nosa. Použite mäkké a prírodné tóny, aby vaša tvár vyzerala mladšie a romantickejšie.

 

6typ

7. Príliš veľké zvýraznenie obočia

Intenzívne tmavé farby aplikované na vašom obočí dodajú vašej tváre príliš vážnosti a upútajú pozornosť už zďaleka. Je lepšie zvoliť farbu obočia podobnú farbe, ktorú máte na vlasoch. Určite však v žiadnom prípade nepreháňajte s intenzitou farieb, aby obočie nebola jediná vec, ktorú si ľudia na váš všimnú.
7typ

8. Zanedbanie použitia korektoru

Jednou z viditeľných chýb je aj zabudnutie na tmavé kruhy pod očami, ktoré má azda každá jedná z nás. Vraví sa, že čím budeme staršie, tým budú tieto kruhu zreteľnejšie, preto sa už teraz naučme s nimi bojovať. Skúste aplikovať na tmavé miesta korektor, ktorý čo najviac roztrite, aby sa kruhy aspoň trochu prekryli. Zvyšnú prácu už dotvorí samotný make-up.
8typ

9. Zabudnite na silné obrysy od ceruzky na pery

Kontúrovanie pier za pomoci ceruzky na pery je skvelý trik ako vylepšiť pery každej z nás. Vyhnite sa však obrysom, ktoré budú príliš tmavé od zvyšku rúžu, a ktoré budú príliš za hranicou pier. Radšej nanášajte ceruzku od stredu pier a nie po jej tesnom kraji. S viditeľnou ceruzkou budete vyzerať prísnejšie rovnako ako niektoré mamky.
9typ

10. Príliš veľa púdru škodí

Vďaka púdru na tvár sa zbavíte mastnej a lesklej zóne na vašej tvári, pričom pohodlne zafixujete make-up. Ak to však s púdrom preženiete, môže sa stať, že vaša pleť bude vyzerať príliš sucho. Zároveň zvýraznite všetky vaše vrásky, kvôli ktorým budete opäť vyzerať staršie.

10typ

Dosť bolo teoretických poznámok, teraz si to poďme spoločne nacvičiť, aby sme sa vedeli krásne upraviť.

Zdroj: brightside.me

0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*