Ako si vybrať správny melón? Poradia vám nasledujúce tipy od skúsených farmárov

Ako si vybrať správny melón? Poradia vám nasledujúce tipy od skúsených farmárov

Kto by nemal rád melón? Väčšina ľudí je posadnutá touto chutnou a osviežujúcou pochúťku, hlavne v horúcich letných dní. Niekedy si myslíme, že ak nie sme skúseným farmárom, kúpa šťavnatých, chutných, plne zrelých a sladkých melónov je nemožná.  Môžeme si vybrať dobrý melón, ak sa pozrieme na pár vecí. V skutočnosti môžeme zistiť, či je melón zrelý bez toho, aby sme ho rozrezali.

Pozrieme sa na pár tipov od skúsených farmárov, ktoré nám pomôžu vybrať najlepší melón, aký sme kedy mali.

Pozrime sa na miesto, ktoré označuje pole

Žltá škvrna, známa ako miesto poľa, je miesto, kde melón položili na zem. Dyne červené zrelé  majú vždy krémovú žltú alebo dokonca oranžovo-žltú škvrnu, nie bielu.

pole

Pozrime sa na hnedé škvrny

Tieto pavučinové hnedé škvrny na melóne znamenajú, že včely sa dotkli peľových častí kvetu veľakrát. Čím viac opeľovania, tým sladší melón bude.

skvrny

„Chlapec“ a „dievča“ melón

Veľa ľudí nevie, ako farmári rozdeľujú melóny podľa pohlavia. Napríklad „chlapi“ sú väčší, majú pozdĺžny tvar a vodnatú chuť. „Dievčatá“ majú okrúhly tvar a sú veľmi sladké.

pohlavie

Pozor na veľkosť

Je lepšie si vybrať melón nie najväčší a nie najmenší. Mali by sme si vybrať primeranú veľkosť. Pozrime si: malý alebo veľký, melón by sa mal cítiť ťažký pre jeho veľkosť.

velkost

Skontrolujme chvost

Suchý chvost označuje, že melón je zrelý.  Avšak, keď je chvost zelený, pravdepodobne to znamená, že melón bol vybratý príliš skoro a nemôže byť zrelý.

chvost

Tak teraz si budeme určite vedieť vybrať výborný melón.

Počuli ste však už aj o blahodárnych účinkoch melóna? Je vhodný ako prevencia proti rakovine a považuje sa za prírodnú viagru pre pánov. Viac sa už dozviete v nasledujúcom článku.

Zdroj:  brightside.me

0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*