Vyberte si kabát, ktorý vás zahreje a najviac pristane vášmu typu postavy! Pomôžeme vám s tým

Vyberte si kabát, ktorý vás zahreje a najviac pristane vášmu typu postavy! Pomôžeme vám s tým

Zima sa blíži, a tak vám prinášame rady, ako si vybrať kabát, ktorý vám padne, čo najlepšie!

Po krásnom lete je čas pretriediť oblečenie a zameniť letné veci za tie jesenné, zimné. Do šatníkov nám tak už čoskoro pribudnú svetre, roláky a kabáty. A práve o kabátoch bude tento článok.

Viete, ako si zvoliť ten najlepší strih kabátu na svoj typ postavy? Nie je to až také jednoduché, a preto vám prinášame rozdelenie, ktoré vám s tým pomôže. Ste bacuľka, máte širšie boky alebo azda väčšie prsia. Žiadna z týchto „nedokonalostí“ vám nebude robiť ťažkosti, pretože váš kabát pekne zdôrazní to, čo má.

Prvým všeobecným odporúčaním je, že ak zvyknete nosiť rifle a tenisky, zvoľte rovný strih kabátu. Naopak, ak dávate prednosť ženským šatám v elegantnom štýle, tak bude pre vás najlepšou voľbou priliehavý kabát.

Tvar tela ako presýpacie hodiny

Váš cieľ: Upozorniť na svoje ženské krivky.
Ak máte takýto typ postavy, tak môžete nosiť takmer všetko, pretože každý kúsok oblečenia na vás bude vyzerať dobre. Zároveň však platí, že najviac vám pristanú kabáty s opaskami, ktoré zvýraznia vaše ženské krivky. Skúste sa vyhnúť rovným a veľmi voľným strihom, ktoré vám zbytočne pridajú kilečká navyše.

tvar-presypacie-hodiny

 Tvar tela ako obdĺžnik (tehla)

Váš cieľ: Vytvoriť ilúziu o krásnych ženských krivkách tým, že zvýrazníte pás.
V prípade, že má žena súmernú postavu, teda rovnaké boky, pás i prsia, je dôležité, aby sa pokúsila zvýrazniť svoje ženské krivky. Podarí sa jej to vďaka opasku na kabáte, ktorý jej obopne pás, čím bude vyzerať menší, útlejší. V zásade platí, že sa nemusíte báť farieb a ani štýlov, avšak, dôležitým doplnkom je opasok. Dĺžka kabátov sa odporúča po kolená. Ideálne strihy kabátov, ktoré by ste si mali kúpiť, sú A-čkový strih, asymetrický typ alebo v tvare tulipánu.

tvar-obdlznik

Tvar tela ako trojuholník (hruška)

Váš cieľ: Opticky pretiahnuť postavu, aby ste zdôraznili hornú polovicu tela.
Ženy, ktoré majú väčšie boky, by sa mali snažiť upútať pozornosť na svoje ramená. Aj preto by mali zvoliť kabáty, ktoré majú veľké  kožušinové goliere, výrazné zipsy a gombíky vo vrchnej časti alebo široké rukávy. Naopak, vyhnúť by sa mali širokým opaskom a našitým vreckám na spodnej časti kabáta, pretože tie ešte viac upozorňujú na ich boky. Vhodnou voľbou sú kabáty s vysokým pásom, kožušinovými goliermi a A-čkové strihy.

tvar-trojuholnik

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)