Výber krstného mena je pre dieťa nesmierne dôležitý. Ovplyvníte ním, či pôjde na vysokú školu alebo či bude mať problémy so správaním

Výber krstného mena je pre dieťa nesmierne dôležitý. Ovplyvníte ním, či pôjde na vysokú školu alebo či bude mať problémy so správaním

Existujú desiatky štúdií, ktoré dokazujú, že výber krstného mená dieťaťa má skutočne veľký vplyv na jeho budúci život. S týmto zistením súhlasí aj profesor ekonómie David Figlio z v Northwestern University, ktorý upozorňuje rodičov na to, že si majú byť vedomí dôsledkov, ktoré idú ruka v ruke s výberom krstného mena dieťaťa.

To, však, nie je všetko ohľadom analýzy krstných mien. Existuje údajne kombinácie písmen, pri ktorých je pravdepodobnejšie, že ich nositelia vyštudujú vysokú školu a podľa Figlia dokonca môžu predpovedať budúcu kariéru. Jednu štúdiu urobil aj na dvoch sestrách. Obe boli skvelé v matematike, ale aj napriek tomu sa ich kariérne cesty rozišli. Tá, ktorá mala meno viac ženské, sa v budúcnosti venovala humanitným odborom a tá, ktorá mala jazykovo hermafroditné meno, sa venovala prírodným vedám.

Obdobne to platí aj pri chlapcoch. Zistilo sa totiž, že ak dáte svojmu synovi meno, ktoré znie žensky, tak štúdie naznačujú, že títo chlapci majú v škole problémy so správaním oveľa viac ako ostatní.

Česká psychologička Magdalena Dostálová taktiež upozorňuje na dôležitosť výberu krstného mena pre dieťa. Podľa nej je dobré, aby rodičia pri výbere krstného mena brali ohľad na spojenie mena a priezviska. To by sa malo dobre vyslovovať a skloňovať.

V závere článku už len dodávame, že pri výbere mena naozaj nemusíme skákať po všetkých nových trendoch, ale môžete vsadiť aj na tradičné slovenské mena. Akokoľvek, konkrétny výber je už na každom rodičovi.

Foto: Shutterstock.com
Zdroj: supermamy.maminka.cz
0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*