Viete, prečo majú mužské a ženské košele gombíky na opačných stranách? Existuje racionálny dôvod!

Viete, prečo majú mužské a ženské košele gombíky na opačných stranách? Existuje racionálny dôvod!

Všimli ste si už niekedy, že pánske košele majú gombíky na pravej strane, zatiaľ čo ženské košele ich majú na ľavej strane? Ide o rozmar dizajnérov alebo iba o ďalší zo spôsobov, ktorý chce zdôrazniť rozdiely medzi ženami a mužmi? Čítajte a dozviete sa odpoveď.

Ukázalo sa, že táto zvláštnosť sa datuje už v 13. storočí, kedy boli vynájdete gombíky. Vtedy totiž nosili gombíky na košeliach iba bohaté ženy, ktorým pomáhali obliekať sa ich slúžky. A to je dôvod, prečo majú ženy gombíky na ľavej strane. Ak sa totiž postavíte pred ženu, jej gombíky nasuniete ľahšie z jej ľavej strany ako naopak. Zároveň sa predpokladalo, že väčšina ľudí je pravákov a nasúvanie gombíka do diery ide ľahšie, lepšie z ľavej strany.

Ani muži neboli výnimky a tiež mali svojich sluhov, avšak, oni sa radšej obliekali sami. Aj preto bolo pre nich praktickejšie, aby boli gombíky na pravej strane.

gombiky

Toto rozdelenie sa ustálilo a používa sa dodnes, preto nebuďte prekvapení, ak si všimnete túto odlišnosť. Gombíky na opačných stranách nie sú prvou a ani poslednou zaujímavosťou, ktorá odlišuje tieto dve pohlavia.

Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)