Viete, čo spája hollywoodske filmy a nechty? Francúzska manikúra

Viete, čo spája hollywoodske filmy a nechty? Francúzska manikúra

Bikini, Braillovo písmo, popíjanie koňaku, jedenie slimákov a žiab či napríklad vynález gilotíny. Z Francúzska toho máme veru požehnane, no za vynájdenie manikúry s príznačným pomenovaním „francúzska“ môže napodiv Američan.

Takýto spôsob univerzálnej úpravy nechtov, ktorá najčastejšie pozostáva z bielych špičiek, má na svedomí v súčasnosti 74-ročný Jeff Pink z Los Angeles, zakladateľ značky Orly. A práve jej výhradným predajcom je u nás na Slovensku bratislavský salón Errow, ktorý hľadá posily (!). Kontaktovať ich môžete tu.

Jeff Pink, zakladateľ spoločnosti Orly. Zdroj: zumapress.com/Ringo Chiu

Lak na nechtoch menili pri každej zmene scény

V 70. rokoch Jeff Pink pracoval v hollywoodskych štúdiách ako maskér. V tom čase herečkám pri zmene scény vždy prelakovali nechty, aby im farebne ladili s kostýmom, teda aj niekoľkokrát za deň. Bolo to časovo náročné, a tak riaditeľ štúdia vyslovil požiadavku, aby bola manikúra univerzálna, jednotná a zároveň jemná a ženská.

Jeff už v tom čase zakladal značku kozmetiky Orly a veľa experimentoval. Keď premýšľal, ako by filmárom vyhovel, pohľad mu padol na bielu ceruzku, ktorú si ženy aplikovali pod špičky nechtov. Síce fajn nápad, ale nie taký výrazný, a tak Pinkovi skrsla v hlave myšlienka, že by to chcelo biely lak.

Na vtedajšie pomery veľmi nevídané. Keď totiž zavolal svojim dodávateľom, požiadal ich aj o galón (približne 3,8 litra) bieleho laku. Nenechal sa odradiť ani ich reakciou: „Jeff, zbláznil si sa? To nebude nikto nosiť!“

Tento pán vymyslel nestarnúcu nechtovú klasiku – francúzsku manikúru. Zdroj: twitter.com/Professional Beauty

Naopak, jeho výmysel si hneď našiel mnoho priaznivcov nielen v radoch celebrít (napríklad Marilyn Monroe) v Hollywoode. Tento spôsob úpravy nechtov sa dostal až na parížske módne móla, na základe čoho získal veľkú popularitu a podnietil aj samotné pomenovanie manikúry.

„V 70. rokoch som vytvoril kolekciu farieb s názvom Winery Collection a dal som každému laku názov podľa známej filmovej herečky, ako Monroe Red alebo Crawford Wine. Oba tieto laky sú celé tie roky medzi našimi desiatimi najpredávanejšími. Stali sa klasikou.“ Jeff Pink

Existuje veľa spôsobov

I keď najstarším a najklasickejším je ružové, príp. telové lôžko nechta s bielou špičkou, môžeme si elegantný vzhľad vytvoriť mnohými inými spôsobmi. Manikéri experimentujú s farbami i tvarom nechtov.

Nádherná obrátená Francúzska manikúra s použitím ORLY GEL FX Builder In A Bottle a gél lakom First Kiss.Dostupné na:…

Zveřejnil(a) ERROW – ORLY, IBD, Astonishing dne Úterý 11. prosince 2018

Používajú rôzne metalické odtiene, trblietky, kreslia kvetové motívy a podobne. Obľúbená je aj tzv. obrátená francúzska manikúra, kedy je lôžko telové a zvyšok farebný.

Vložte sa do rúk profesionálov

Spravte si chvíľku pre seba a navštívte salón, kde sa o vás postarajú od hlavy po päty. A nielen to: zároveň si v predajni Errow môže kúpiť aj zásoby lakov či rôznych ošetrujúcich prípravkov. Ako sme prednedávnom spomínali, treba používať aj rôzne výživové olejčeky či kúry.

Na spomínanom mieste ponúkajú odborníci nielen starostlivosť o nechty na rukách aj nohách, ale takisto kadernícke  a kozmetické služby: napríklad hĺbkové čistenie pleti, sezónne ošetrenie, cyclo/white system či oxypeeling. Skátka odtiaľ odídete ako v bavlnke.

Ak ste vyučená kozmetička, manikérka alebo kaderníčka, dokonca vás radi prijmú do partie. Zákazníčky totiž stále pribúdajú.

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.