Vieš, prečo sa nosí obrúčka na štvrtom prste?

Vieš, prečo sa nosí obrúčka na štvrtom prste?

Na túto otázku má skvelé vysvetlenie jedna čínska múdrosť, podľa ktorej:

– palec predstavuje rodičov

– ukazovák predstavuje súrodencov

– prostredník predstavuje seba samého

– prstenník predstavuje životného partnera

-malíček predstavuje deti

Pri spojení týchto prstov si fungovanie tejto čínskej múdrosti môžeš vyskúšať na sebe. Roztiahni prsty na rukách a následne ich spoj špičkami prstov spolu. Zohni prostredníky, aby si mal ruky ako na obrázku nižšie.

prečo sa nosí obrúčka na 4. prste

Pokús rozdeliť od seba palce. Podarí sa ti to, pretože nie je predurčené žiť s rodičmi večne. Skôr či neskôr ich opustíš.

Potom sa pokús rozdeliť od seba ukazováky. Aj to pôjde. Súrodenci sa časom rozídu a každý z nich si založí vlastnú rodinu.

Prostredníky máš spojené, pretože tie predstavujú teba samého.

Vyskúšaj aj malíčky. Tie je možné rozdeliť. Predstavujú tvoje deti, ktoré skôr či neskôr vyletia z domáceho hniezda a založia si vlastné rodiny.

Spoj všetky prsty a pokús sa nakoniec rozdeliť prstenníky. To ti nepôjde, pretože tieto prsty predstavujú tvojho životného partnera, od ktorého by si sa nemal po celý svoj život odlúčiť. Muž a žena majú ostať do konca života spolu – v ľahkých, ale aj ťažkých chvíľach…

Nádherné vysvetlenie, na ktoré si dúfam spomenieš počas svojho svadobného dňa! Ak však máš už svadbu za sebou, spomeň si na to aspoň počas spoločného výročia.

Zdroj: elporque.net

Avatar

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu