Otrepané vianočné piesne? Vypočuj si 5 skvelých coverov

Otrepané vianočné piesne? Vypočuj si 5 skvelých coverov

Ľudia sa delia na dva tábory. Tí, ktorí vianočné koledy milujú aj napriek tomu, že ich počuli už miliónkrát, a tí druhí, ktorí vianočnú klasiku nemôžu ani vystáť. Pokiaľ patríte do druhého tábora, skúste dať šancu vianočným piesňam v inej forme, ktoré možno zmenia váš názor.

Last Christmas – Jasmine Thompson (Wham cover)

Jednoznačne jeden z najkrajších coverov, ktoré sme doposiaľ na pieseň Last Christmas počuli. Mladučká, osemnásťročná speváčka vám môže byť povedomá najmä z hitu spred troch rokov, ktorý nesie názov Ain´t nobody (Love Me Better). Na piesni spolupracovala s Felix Jaehn, ktorému naspievala už k spomínanej piesni vokály.

Jingle Bell Rock – Meghan Nicole cover

Meghan Nicole patrí už niekoľko rokov medzi umelcov, ktorí sa zviditeľnili práve vďaka prerábkam piesní. Meghan zo svojej cesty ani po rokoch neodbočila a dobre spravila. Na jej Youtube kanáli pribúdajú stále nové a nové cover verzie a zdá sa, že speváčke sa darí. Vychutnajte si jej verziu známej piesne Jingle Bell Rock aj s videoklipom.

Shake Up Christmas – TheSAWAY (Train Cover)

Toto mladé zoskupenie spolu ladí veľmi dobre. Aj keď sú na YouTube ešte nováčikmi, mohli by to dotiahnuť ďaleko. Ich oficiálny YouTube kanál obsahuje len tri videá, no veríme, že ich repertoár sa veľmi rýchlo rozrastie. Sú plní energie a už tak veselú pieseň dokázali prerobiť na ešte veselšiu. Obdivuhodné je taktiež, že celý hudobný sprievod si zabezpečili sami.

O Holy Night – Christina Grimmie cover

Cover verziu Svätej Noci prespievala mladučká Christina Grimmie, ktorá sa stala známou najmä vďaka prerábkam hitov na sociálnej sieti YouTube a účasti v šou Voice. Jej hlas sa jej stal však osudným, keď mladú speváčku v roku 2016 zastrelil jej fanúšik. Jej anjelský hlas dodáva piesni magickosť a vzhľadom na to, aký osud ju postihol, je jej vianočná verzia o to dojemnejšia.

All I Want For Christmas Is You – CIMORELLI ( Mariah Carey cover)

Sestry Cimorelliové pridávajú svoje cover videá na YouTube už skoro celú dekádu. Za osem rokov videlo ich video známeho hitu Mariah Carey už takmer 3 milióny ľudí. Preslávili sa najmä vďaka ich YouTube coverom, ktorých je mnoho. Fanúšikovia si ich obľúbili najmä kvôli ich úprimnému vystupovaniu a energii, ktorá z každej jednej priam sršala. Sestry v súčasnosti majú vlastnú kariéru a preslávili sa po celých Spojených štátoch amerických.

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.