Úspešný rok 2019: 7 vecí, ako byť najlepším priateľom pre svojich blízkych

Úspešný rok 2019: 7 vecí, ako byť najlepším priateľom pre svojich blízkych

Vzťahy niekedy bývajú riadne zložité. Pozrite sa na zoznam krokov, ktoré treba podniknúť, aby bol tento rok z pohľadu vzťahov pre vás úspešný.

Vyskúšajte testy osobnosti

Stretli ste sa so situáciou, kedy ste sa pohádali so svojím najlepším priateľom? Predísť by ste mohli tak, že si urobíte test osobnosti. Práve takýto test určí, aká ste osobnosť, čím môžete lepšie pochopiť rozdiely medzi vami. Pomôže to vyhnúť sa možným nedorozumeniam. Anonym jedného fóra uviedol, že on a jeho kamarát sú rozdielne povahy. Práve test osobnosti im ukázal, prečo v istých situáciách reagujú na rovnaké podmienky s rozdielnym názorom.

K utuženiu priateľstva môže pomôcť test osobnosti.
K utuženiu priateľstva môže pomôcť test osobnosti. Zdroj: unsplash.com

Byť úprimný k svojim pocitom

Istý muž sa vyjadril, že zmenil svoje vzťahy s priateľmi k lepšiemu len vďaka väčšiemu dôrazu na čestnosť. Zaumienil si, že bude blízkym ľudom viac ukazovať, ako mu na nich záleží. Tiež sa rozhodol starostlivejšie premýšľať  nad tým, aké slová v konverzácii použije. Svoje slová sa usiloval prispôsobiť aj činom. Zodpovednosť vo vzťahoch mu priniesla pocit pokoja, pretože si myslí, že vďaka nej má k ľuďom skutočne bližšie.

Dovolenka s priateľmi

Ďalší anonym sa vyjadril, že so svojou najlepšou kamarátkou sú už 23 rokov priateľmi. Keďže bývajú od seba niekoľko štátov, rozhodli sa vycestovať na spoločnú dovolenku. Podľa jeho tvrdení malo už riešenie dovolenky na ich priateľstvo pozitívny vplyv. Museli si volať, písať správy, komunikovať, uskutočňovať videohovory. Všetky rutinné povinnosti spolu s vybavovaním ich doviedli k príjemnej dovolenke. Anonym tvrdí, že všetky tieto okolnosti ešte viac utužili ich vzácne priateľstvo.

Čo zlepšuje priateľstvo ako spoločná dovolenka plná zážitkov?
Čo zlepšuje priateľstvo viac ako spoločná dovolenka plná zážitkov? Zdroj: pixabay.com

Hovor namiesto SMS-ky

Žena sa vyjadrila, že má kamaráta, ktorý žije na inom kontinente. Po dlhom čase, kedy neboli v úzkom kontakte, sa rozhodli nevypisovať si správy, ale skôr si zavolať. Následne sa stalo niečo, čo žena nečakala. Myslela si, že si budú obaja cudzí, no ukázalo sa, že pretelefonovali spolu až tri hodiny. Následne sa rozhodli volať si aspoň raz za týždeň. Vďaka jedinému telefonátu žena cíti, že sú si kamarátom oveľa bližší.

Plánovanie spoločnej aktivity

Iný anonym zas napísal, že spoločne s kolegami majú prácu v telocvični. Aby utužili vzájomnú spoluprácu, rozhodli sa zacvičiť si bez toho, aby ktokoľvek z nich rozoberal tému práca. Ukázalo sa, že ich vzťahy sú nielen lepšie, ale všetci pociťujú duševnú očistu a tešia sa zo svojej spoločnosti. Navyše sa pri cvičení dobre zabavia, vďaka čomu prekonávajú prirodzený odpor k práci.

Zbaviť sa toxických priateľstiev

Neznáma žena uviedla, že sa v minulosti usilovala zachrániť niektoré priateľstvá. V tomto roku sa rozhodla urobiť presný opak, keď zavrela dvere ľuďom, ktorí ju energeticky vyciciavajú. Do vzťahov vkladá momentálne toľko, koľko sa jej vracia. Naučila sa rozpoznávať, kto si na ňu skutočne nájde čas a čo sú len výhovorky. Svoju energiu chce venovať len priateľom, ktorých považuje za skutočných.

Zvážte, ktorí priatelia sú skutoční a ktorí oberajú len o energiu.
Zvážte, ktorí priatelia sú skutoční a ktorí len oberajú o energiu. Zdroj: unsplash.com

Trénovať trpezlivosť

Ďalší anonym si zase myslí, že ku zdravým vzťahom stačí trénovať trpezlivosť. Napríklad ak niekto zruší schôdzku na poslednú chvíľku, nie je vhodné sa ihneď rozčúliť, ale taktne porozmýšľať nad relevantnosťou dôvodov. Možno váš kamarát/ka trpí úzkosťami, depresiou, ktorú je ťažké ovplyvniť a záchvaty paniky môžu prísť kedykoľvek. Základné pravidlo je pochopiť dôvody, prečo naplánované stretnutie momentálne nevyšlo.

Zdroj: BuzzFeed

Avatar

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.