V Japonsku vymysleli umelé prsia, vďaka ktorým môžu dojčiť aj muži. Pre ženy (možno) poburujúce, pre mužov skvelý nápad

V Japonsku vymysleli umelé prsia, vďaka ktorým môžu dojčiť aj muži. Pre ženy (možno) poburujúce, pre mužov skvelý nápad

Napriek všetkej tej radosti, ktorá prichádza s narodením dieťaťa, byť rodičom je náročné. Hoci by sa mohlo zdať, že mamy na materskej dovolenke majú množstvo času, nie je to celkom tak.

V momente, keď dieťa zaspí, mamine nezačína oddych, ako by si mohli mnohí myslieť. Mnoho žien je natoľko zaneprázdnených starostlivosťou o svoje dieťa, že zanedbávajú seba. Zabúdajú na dostatočný spánok, pravidelné stravovanie a o spoločenskom živote nehovoriac.

Oteckovia chodia do práce a z pohľadu mamy na rodičovskej dovolenke sa môžu oveľa viac socializovať a venovať sebe. Aj keď sa obaja rodičia snažia navzájom podporovať a jeden druhému pomáhať, jedno je isté: otec je otec a mama je mama. Teda aspoň čo sa pôrodu a dojčenia týka. Akokoľvek by sme sa snažili oklamať prírodu, nejde to.

Stačí ich naplniť materským mliekom

Odborníkom v Japonsku sa to podarilo najnovším vynálezom: umelými prsami, vďaka ktorým môžu dojčiť už aj muži. Ide o odliatok pŕs, ktoré sa dajú naplniť materským mliekom.

Mamy si môžu aspoň na čas oddýchnuť. Zdroj: boredpanda.com 

Súčasťou tejto revolučnej novinky sú silikónové bradavky, ktoré deťom umožňujú  dostatočne sa prisať. Tým sa pre ne tieto umelé prsia stávajú na nerozoznanie od tých skutočných, matkiných.

Zdroj: boredpanda.com

Prsia navyše i vibrujú a majú tiež inteligentné senzory, ktoré sledujú namiesto otca správanie sa dieťaťa počas dojčenia. Túto šikovnú vecičku je možné prepojiť i so svojím smartfónom, vďaka čomu môže mať rodič všetko potrebné na jednom mieste. 

Čo na to hovoríte? Zdroj: boredpanda.com 

Dentsu, organizácia, ktorá má túto novinku na svedomí, tvrdí, že sa snaží vymýšľať také novinky, ktoré ľuďom dnešnej doby uľahčia život. Organizácia pri výrobe týchto umelých pŕs spolupracovala s pediatrami a opatrovateľkami s cieľom, aby sa otcovia aktívne podieľali na výchove svojich detí. Matky sú podľa nich neustále vystavené stresu a občas nevedia, kde im z toľkých domácich povinností hlava stojí. Takto sa budú môcť večer konečne vyspať. 

Zdroj: boredpanda.com