Typy mužov, od ktorých by ste sa mali držať čo najďalej

Typy mužov, od ktorých by ste sa mali držať čo najďalej

Každý máme svoju vlastnú povahu a osobnosť, no od týchto mužov by ste mali dať čo najskôr ruky preč, ak sa nechcete sklamať. 

Podľa výskumu až 3 9% mužov vyznáva svoju lásku žene počas prvého mesiaca stretávania. Tieto romanticky vysielané impulzy však nemusia znamenať, že vzťah bude silný. Navyše, odborníci načrtávajú súbor mužských akcií, ktoré môžu viesť k úprimnej náklonnosti a získať si srdce nejednej ženy. Zároveň môžu signalizovať aj to, že pár nebude mať až takú jasnú budúcnosť, ako by si niekto mohol myslieť.

Internetový portál Bright Side sa rozhodol zistiť kritériá, ktoré pomôžu žene od začiatku správne pochopiť, či má vzťah dlhodobú perspektívu, alebo sa skončí po pár dňoch. Ak váš nový objav robí týchto deväť vecí, asi je najlepšie zutekať, kým sa dá. 

Po prvom rande vás považuje za vážnu známosť a prezentuje to aj verejnosti

Nie je normálne, aby muž po prvom rande hovoril o vážnom vzťahu. Zdroj:© pixabay

Psychológovia dospeli k záveru, že milenci by sa mali dať do oficiálneho vzťahu približne po 2 mesiacoch od ich prvého rande. Načasovanie sa však môže trochu líšiť v závislosti od ľudí. Každopádne, týchto pár mesiacov slúži na vytvorenie si určitého vzťahu s osobou, s ktorou pravidelne trávite čas.

Ak človek nechce investovať do týchto dvoch mesiacov, aby vás lepšie spoznal, nemá o vás, žiaľ, záujem. Ani v takom prípade, že vám po prvom rande píli uši o vašom vážnom vzťahu či si hneď po príchode domov zmení relationship status na Facebooku.

Ak vás hneď oslovuje sladkými prezývkami

Ak vás chlap hneď oslovuje sladkými prezývkami, môže to znamenať, že o vás nemá záujem. Zdroj: © Depositphotos

Štúdie ukazujú, že sladké prezývky dokážu spraviť vzťah silnejším a jednoduchším. Avšak, to sa týka len už existujúcich párov. Ak vás v deň prvého rande nazve zlato, baby či inou prezývkou, len nie vaším menom, psychológovia odporúčajú upriamiť pozornosť na to, čo sa deje okolo vás. Možno sa váš potenciálny partner snaží zmeniť a premeniť len na obyčajné dievča z jeho zoznamu. Pravdepodobne sa z vás stane len náhrada za jeho bývalú.

Hneď sa chce stretnúť s vašimi rodičmi a plánuje s vami budúcnosť

Nie je bežné, aby sa muž chcel hneď po pár týždňoch zoznámiť s vašimi rodičmi. Dávajte si pozor na jeho bočné úmysly. Zdroj: © Why Him? / 20th Fox Film Corporation

Veľmi často sú to práve ženy, ktoré si snažia vynútiť veľké rodinné stretnutia či po treťom rande vo svojej hlave premýšľajú o menách budúcich potomkov.

Existujú však aj muži, ktorí začínajú deklarovať svoje veľké plány počas prvých stretnutí. Títo muži vám dajú jasne najavo, že sa chcú stretnúť s vašimi rodičmi, a taktiež chcú, aby ste sa stretli aj vy s tými jeho. Pekné gesto, ktorému uverí takmer každá žena, no chlap to môže brať aj tak ako zbytočné. Jednoducho chce zapôsobiť a len sa predviesť, ako mu na vás záleží, aj keď to tak v skutočnosti nemusí byť.

Je pripravený na všetky záväzky a chce sa s vami hneď nasťahovať do spoločného bytu

Hrnutie sa do spoločného bývania môže znamenať aj to, že partnerovi je jedno, s kým bude spolunažívať, v skutočnosti len nechce byť sám. Zdroj: © Depositphotos

Podľa odborníkov je veľmi dôležité zodpovedať na mnoho dôležitých otázok pred tým, než sa dvaja spolu nasťahujú. Ak je to príliš urýchlené, môže to vzťah len rozbiť. Ak sa jeden z páru ponáhľa do spoločného bývania, je dobré pochopiť, že možno to nerobí kvôli vám, ale kvôli tomu, že len nechce byť sám a je mu v podstate úplne ukradnuté, s kým bude tvoriť pár.

Prehnane žiarli

Prehnaná žiarlivosť nikdy nikomu neprospela. Zdroj: © Me estás matando Susana / La Banda Films

Psychológovia veria, že vzťahy, ktoré obsahujú nedôveru a prehnanú žiarlivosť, spôsobujú do značnej miery to, že sa ich partner cíti vo vzťahu zle. Namiesto toho, aby si ho udržali po svojom boku, ho od seba veľmi rýchlo odplašia.

Žena by ale pri žiarlivosti mala brať do úvahy jednu dôležitú vec: ak čelí žiarlivosti už od začiatku vzťahu, je veľmi pravdepodobné, že počas spoločného žitia môže prejsť táto žiarlivosť aj do fyzických útokov od partnera. Dávajte si na to pozor, všímajte si signály!

Stále sa vás snaží kontaktovať, aj keď vie, že vám to v danej chvíli nevyhovuje

Partner by mal byť ochotný akceptovať vaše požiadavky. Nemôže vás držať v klietke, každý máte predsa svoj život a svoje povinnosti. Zdroj: pexels.com

Ak človek venuje pozornosť druhému, nie je na tom nič zlé. Ale ak to zájde do extrému, pričom ignoruje vaše požiadavky,  je to chyba, ktorú si musí váš partner uvedomiť. Akceptovať vaše prianie by malo byť samozrejmé a taktiež, dôvera je vo vzťahu najdôležitejšia.

V takýchto prípadoch stojí za zmienku, že tento typ neúcty môže v priebehu času len narastať, čím sa zvyšuje aj počet konfliktov medzi pármi.

Príliš vás ochraňuje

Muž by mal ochraňovať svoju priateľku. Ak je však príliš agresívny, môže to byť varovný signál, že v budúcnosti môže obrátiť agresiu proti vám. Zdroj: © The Avengers / Marvel

Muž, ktorý chráni a stará sa o svoju ženu, si zaslúži rešpekt. Niekedy však tieto snahy prekračujú normu. Ak je muž hrubý na čašníka alebo ak vyleje cappuccino svojej priateľky priamo do tváre baristu, pretože nemá dostatok peny, charakter takéhoto muža môžete ľahko spochybniť.

Toto správanie môže byť buď úsilím zapôsobiť na ženu, alebo signálom, že s vami bude takto isto zaobchádzať aj v budúcnosti.

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.