fbpx
Túžite po šťastí? Pritiahnite si ho pomocou 5 krokov

Túžite po šťastí? Pritiahnite si ho pomocou 5 krokov

Každý človek túži po šťastí. Nedá sa kúpiť, ani vymeniť za niečo iné. Chvíľu ho máte a potom nie. Viete si ho ale udržať? Poradíme vám 5 krokov ku šťastiu, ktoré môžete vyskúšať.

Šťastie je nehmotná túžba, po ktorej ako ľudia túžime zo všetkého najviac. Žiaľ, nemôžete lusknúť prstami a očakávať, že k vám príde. Existujú však spôsoby, ako ho prilákať a udržať. Ponúkame vám 5 krokov ku šťastiu, tak natiahnite ruky a pritiahnite si to svoje.

1. Myslíte pozitívne

Je to najľahšia vec a predsa pre mnohých tak ťažká. Nemôžete neustále sedieť v kúte a myslieť negatívne. Zlé myšlienky plodia len ďalšie a vy sa nemôžete čudovať, že majú vplyv aj na realitu v podobe večnej smoly. Na vety ako: “Som sama pohroma.” “Mne sa nič nedarí a nikdy ani  nebude.” “Dnes mi to nevyjde.” “Nikto má nemá rád.”, by ste mali zabudnúť čo najskôr (samozrejme aj na mnohé ďalšie, podobné týmto). Mali by ste sa šťastiu otvoriť a pozerať sa na svet aj v dobrom. Skúste každú negatívnu vec ohodnotiť aj z pozitívneho hľadiska a žiť svoj život s úsmevom, aj keď je občas ťažký.

2. Zbaľte si šťastie so sebou

Šťastné myšlienky môžete podporiť aj tým, že so sebou budete nosiť nejaký talizman. Ak ste doteraz šťastný predmet nemali, môžete si urobiť vrecko z látky, do ktorého dáte pár drobností pre šťastie, napr. vysušený štvorlístok, mince z cudziny, šupinu z ryby, mušľu alebo kamienok. Výber je len na vás.

Talizman môžete nosiť stále so sebou, v taške, vo vrecku. Môže vám pomôcť prísť na pozitívne myšlienky, ani nebude vedieť ako.

3. Hovorte si šťastnú formulku 

Nájdite si cez deň na seba pár minút, najlepšie ráno, aby ste sa nabili energiou na celý deň. Postavte sa pred zrkadlo a povedzte svoju šťastnú formulku. Môže ísť o akúkoľvek vetu, ktorá bude pozitívna a bude vyjadrovať niečo v tom zmysle, že ste šťastné a že sa vám darí.

Zo začiatku sa vám to možno bude zdať hlúpe a svojej formulke nebudete veriť, skúste si ju ale opakovať aspoň zo zvyku. Vďaka svojej formulke umocníte “pozitívne” naladenú myseľ a podvedome začnete do svojho života priťahovať pozitívnu energiu. Dôležité je, aby ste samé seba presvedčili, že ste šťastné, že v živote je dôvod aj na úsmev, nie len pre zachmúrenú tvár a negatívne myšlienky.

Ďalšie kroky nájdete v pokračovaní článku na druhej strane.

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*