Túžite po krásnej pleti? Vyskúšajte nasledujúci jedálniček

Túžite po krásnej pleti? Vyskúšajte nasledujúci jedálniček

Každá žena túži po krásnej pleti bez toho, aby musela minúť veľké množstvo peňazí na drahú kozmetiku. Môžeme to urobiť ľahko, lacno a hlavne prírodne. Stačí len pozmeniť svoj jedálniček a zaradiť do neho správne potraviny.

Týchto sedem potravín by sme mali konzumovať častejšie, ak chceme mať krásnu pleť:

Červená paprika
Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, a tak s ním prekryjeme doporučenú dennú dávku. Okrem toho má v sebe vitamín B6 a veľké množstvo vlákniny. Karotenoidy dokážu zabrániť vzniku vrások a akné. Prekrví našu pokožku a naša pleť bude vyzerať mladšie.

Horká čokoláda
Nachádza sa v nej dostatok antioxidantov znižujúcich nerovnosti kože a chráni aj pred poškodením zo slnka. Dôležité je, aby sme konzumovali len kvalitnú čokoládu s obsahom kakaa 80% a viac. Takáto čokoláda je vhodná aj na chudnutie.

Losos
Ako každá ryba, aj losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré si poradia s akné, vráskami a so zápalom a hydratujú pokožku zvnútra.

woman-skin

Kokosový olej
Kokosový olej má mnoho výhod, okrem toho pôsobí výborne aj na pleť. Má silné antibakteriálne účinky, preto sa odporúča používať ľuďom s akné. Nájdeme v ňom vitamín E a mastné kyseliny, vďaka ktorým získame pružnú, mäkkú pleť bez vrások. Kokosovým olejom si môžeme mastiť pokožku alebo ho používať vnútorne. Taktiež ho môžeme natrieť na suché a popraskané pery.

Špenát
Zelenina, ktorú deti nemajú radi. Je však veľmi zdravá, obsahuje veľké množstvo vitamínov  a antioxidantov, ktoré nám môžu pomôcť s viacerými  z kožných problémov. Navyše prečisťuje pokožku zvnútra.  Vďaka špenátu môžeme mať krajšie vlasy, nechty a hlavne zdravú, elastickejšiu pleť.

Melónové, konopné, slnečnicové a ľanové semienka
Obsahujú selén, vitamín E, horčík, bielkoviny… Zabraňujú vzniku vrások a udržujú pokožku vláčnu. Preto by sme z melóna semienka nemali vyberať, ale jesť aj s nimi. Slnečnicové a ľanové si môžeme kúpiť v obchode a konzumovať ich aj večer pri televízore alebo ich zamiešať do jedla.

Mrkva
Mrkva nie je dobrá len na oči, ale aj pre pleť. Vitamín A, ktorý sa v mrkve nachádza, zabraňuje nadprodukcii buniek, ktoré upchávajú póry.

Je to len pár trikov, ako zlepšiť svoju pleť vďaka zdravšiemu jedálničku. Samozrejmé, že tam patrí aj pitie čistej vody alebo hygiena. No vďaka týmto typom môže byť nielen naša pleť krajšia, ale aj my budeme zdravšie a možno ušetríme aj nejaké to euro.

Foto: www.freestockphotos.biz
Zdroj: lajfik.cz

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)