Trpíte častými bolesťami hlavy? Možno je za tým vaša kabelka alebo dvíhanie činiek!

Trpíte častými bolesťami hlavy? Možno je za tým vaša kabelka alebo dvíhanie činiek!

4 zaujímavé dôvody!

Bolesti hlavy sa často pripisujú alkoholu, chorobe, nedostatku spánku, nedodržiavaniu pitného režimu alebo hormónom. Príčiny však môžu byť rôzne – možno aj také, ktoré by ste nečakali. Fyzioterapeutka Naomi Sofer z Londýna tvrdí, že tieto 4 veci môžu tiež spôsobiť pretrvávajúce bolesti hlavy.

112

Kabelka

Ženská kabelka obsahuje naozaj všetko, od kozmetiky, drobných nákupov, cez hygienické potreby až po osobné veci. Pokiaľ ju nosíte každý deň, či už v ruke alebo na ramene, jej váha vám môže zaťažovať krk alebo ramená – a tým spôsobiť bolesti hlavy. Vaša kabelka má správnu hmotnosť vtedy, ak je jej váha menšia ako 10% vašej telesnej hmotnosti. Pokiaľ by to bolo viac, pravdepodobne v nej máte aj to, čo nemusíte 🙂 .

Lieky

Pravidelné užívanie liekov proti bolesti (viackrát týždenne) , akými sú paracetamol, aspirín alebo ibuprofén, môže byť tiež zdrojom bolesti hlavy. Po ich vysadení by mali problémy s bolesťami hlavy ustúpiť do 10 dní.

lieky

Dvíhanie činiek

Cvičenie s činkami, prípadne tiež s ťažšími kettlebellmi, pri ktorých máte zlú techniku dýchania, sa môže podieľať taktiež na bolesti hlavy. Zadržiavanie dychu pri cvičení určite nie je najlepší spôsob, akým by sa dalo dostať k zdravému telu. Počas cvičenia si preto pripomínajte, aby ste nezabúdali správne dýchať. Pokaľ ste v cvičení nováčik, obráťte sa na trénera alebo niekoho, kto vám v tom dobre poradí. Možno sa to nezdá, ale je to naozaj veľmi dôležité.

man-1282232_960_720

Dlhé sedenie

Ľudia pracujúci v kanceláriách a študenti by o tom vedeli povedať svoje. Celé hodiny sedia za stolom, či už pred zošitmi a učebnicami alebo pred obrazovkou počítača, a doma sa opäť vracajú k práci alebo učeniu – teda opäť sedia. Dlhodobé sedenie a málo fyzickej aktivity neprospieva ani kĺbom, ani svalom, škodí krku a môže vyvolávať závrate, únavu a bolesti hlavy.

Zdroj:  dailymail.co.uk  Foto: pixabay.com