Trik, ako sa zbaviť roztočov v posteli

Trik, ako sa zbaviť roztočov v posteli

Naša posteľ je plná hmyzu, ktorý škodí pľúcam. Pozrime sa na spôsob, ako ich zabiť rýchlo, ľahko a prirodzene.

Priemerný človek môže cez noc vypotiť až liter tekutín, čo vytvára perfektné životné prostredie pre roztoče. Vedci odhadujú, že v priemernej posteli môže žiť okolo 1,5 milióna roztočov kŕmiacich sa našimi starými kožnými bunkami, ktoré vrháme na naše obliečky počas toho, keď spíme.

Ich veľké množstvo nie je až také problémové ako to, že nechávajú veľké nepríjemnosti pre ľudí. Ich vylučovanie môže dráždiť ľudí alergických na prach a môže spôsobiť astmatický záchvat pri vdýchnutí.

Vedci tvrdia, že nechať svoju posteľ neustlanú nemusí znamenať veľký rozdiel. Ale ak okamžite ustelieme svoju posteľ, tenké obliečky budú pascou pre prachové roztoče žijúce na posteli, ktoré sa kŕmia našimi odumretými kožnými bunkami a potom potenciálne prispievajú k astme a alergickým problémom.  Neustlaná a otvorená posteľ vystavuje organizmy čerstvému vzduchu a svetlu, čo môže pomôcť dehydrovať a zabiť ich.

pexels-photo-29992

Mali by sme si ustlať posteľ neskôr, po raňajkách a pripraviť sa na deň, môže byť dobrou voľbou. Avšak mali by sme si vyprať/vymeniť obliečky každé dva týždne.

Niektorí odborníci odporúčajú neustlať si posteľ celý deň a večer sa uložíme nielen do pripravenej postele, ale aj do „vyvetranej“. Po dni na čerstvom vzduchu a svetle, veľa prachu a roztočov v posteli bude mŕtvych. To nám umožní jednoduchšie dýchať  a máme aj vedeckú výhovorku, prečo sme si neustlali svoju posteľ.

Foto: www.pexels.com
Zdroj: dailyhealthgen.com

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)