TOP hudobné festivaly, ktoré tento rok nesmiete premeškať!

TOP hudobné festivaly, ktoré tento rok nesmiete premeškať!

Čo by to bolo za leto bez slnka, dlhých dní, piña colady a… festivalov! Prinášame vám tie najvyberanejšie. Navoďte si #summervibes v tomto chladnom počasí spolu s nami.

Aj keď ešte nevyjdeme von bez poriadneho šálu a čiapky, teplé mesiace sa nezadržiteľne blížia. A spolu s nimi najrôznejšie aktivity, ktoré ponúkajú. Pre jedincov, ktorí sa už nevedia dočkať slnečných lúčov a pohodlných šortiek, sme pripravili malé navnadenie sa na leto. Zo širokej ponuky sme vybrali tie najlepšie hudobné festivaly, ktoré sa tento rok naozaj oplatí navštíviť. A že už máte tie slovenské pobehané? Nevadí. V článku nájdete aj zahraničné, ktoré sú doslova len pár kilometrov od našej krajiny.

Festival Pohoda 

Zdroj: Eva Jonisová
Zdroj: Eva Jonisová

Tradične, Pohoda festival v našom rebríčku nesmie chýbať. Tento rok sa plánuje už 23.ročník, čo dokazuje, že ide o jeden z najkvalitnejších festivalov na Slovensku. Ponúka rôzne hudobné štýly, cez indie, elektroniku a punk, a okrem nich sa účastníci môžu zabaviť v literárnych stanoch, tancom, vizuálnym umením, dokonca aj filmom či divadlom.

Tento rok na festivale vystúpi jedna z legendárnych hip-hopových skupín, The Roots, potvrdený je aj Liam Gallagher, Mac DeMarco, či Lykke Li.

Dátum: 11. – 13.7. 2019, Letisko Trenčín

Lístky za 99€ dostupné tu.

Grape Festival

Zdroj: europapier.com

Druhým najznámejším festivalom je nepochybne Grape, ktorý sa každoročne koná na piešťanskom letisku. 10.ročník festivalu poctia svojou návštevou CHVRCHES, The Kooks, Jon Hopkins, Rudimental a mnohí ďalší.

Dátum: 9. – 10. 8. 2019, Letisko Piešťany

Lístky za 69€ dostupné tu.

Uprising Festival

Od svojho vzniku v roku 2008 sa Uprising rozrástol na najväčší stredo-európsky festival zameraný na Reggae. Nie je však vôbec monotematický, vystrieda sa na ňom pestrá paleta najrôznejších hudobných štýlov. Málokto tiež vie, že svojím názvom (angl. ‚uprising‘ – povstanie) a termínom pripomína významnú udalosť v slovenských dejinách – Slovenské národné povstanie.

Nakoľko sa koná na bratislavských Zlatých pieskoch, výhodou je prírodné kúpalisko, ktoré ponúka nielen požičovňu člnov a vodných bicyklov, ale i adrenalínovejšie vodné lyžovanie či wakeboardový vlek.

Dátum: 23. – 24.8. 2019, Zlaté piesky

Lístky za 35€ (prvých 500 lístkov) dostupné tu.

Dobrý festival 2019

Hudobne farebný festival v najväčšom meste Prešovského kraja otvára druhú dekádu svojej existencie a aj tento krát sa môžete tešiť na množstvo skvelej muziky, umenia, zábavy, dobrého jedla a pitia. Ide o najväčší hudobno-umelecký festival na východe Slovenska, ktorý dáva prednosť skôr domácim interpretom, ale každoročne naň príde aspoň jeden zahraničný.

V lete sa môžete tešiť napríklad na skupinu Offenbach, Heľenine oči, Chiki Liki Tua, alebo Emmu Drobnú.

Dátum: 14. – 16.6.2019, prírodné kúpalisko Delňa v Prešove

Lístky za 25€ dostupné tu.

Masters of Rock

Medzinárodný open-air festival Masters of Rock sa koná v českom Zlínskom kraji, pár kilometrov od hraníc. Vyžijú sa na ňom najmä milovníci drsnej rockovej a metalovej hudby, pretože inú ani neponúka! Účasť zatiaľ potvrdili kapely ako Within Temptation, Dream Theater, Steel Panther, Eluveitie a veľa ďalších.

Dátum: 11. – 14.7. 2019, Vizovice, Areál Likérky R. Jelínek

Lístky za 70€ dostupné tu.

Rock Heart Festival

Zdroj: Mária Šmilňáková

Ďalší rockovo ladený festival konajúci sa blízko českého Brna. Za 3 roky svojej existencie sa stal jedným z najväčších festivalov na juhu Moravy. Hudobný program je nabitý legendami svetovej i domácej rock-metalovej scény. Tento rok sa bude konať jeho 4.ročník.

Dátum: 15. – 17.8. 2019, Moravský Krumlov

Lístky za 50€ dostupné tu.

Donauinselfest (Danube Island Festival)

Každý rok navštívi tento trojdňový rakúsky festival 3 milióny ľudí z celého sveta. Okrem skvelých svetoznámych kapiel a atmosfére priťahuje najmä svojím voľným vstupom! Celý program zahŕňa takmer 2000 vystúpení a viac než 600 hodín live hudby. Okrem toho, z Bratislavy ste vo Viedni za príjemnú hodinku.

Dátum: 21. – 23.6. 2019, Donauinsel, Viedeň

VOĽNÝ VSTUP

Sziget Festival

Zdroj: blikk.hu

27. ročník najznámejšieho maďarského hudobného festivalu sa bude konať aj tento rok. Sziget každoročne privíta najväčšie hviezdy hudobného neba, objavuje pre Szigeťanov budúce hviezdy a prináša koncerty rokmi osvedčených interpretov. Každoročne sú na desiatkach pódií odohrané stovky koncertov a festival navštívi viac ako 450 tisíc fanúšikov z celého sveta. Svoj line-up tento rok otvára Edom Sheeranom!

Dátum: 7. – 13.8.2019, Budapešť

7-dňový lístok za 319€ dostupný tu.

Zdroj: pohodafestival.sk, grapefestival.sk, dobryfestival.sk, uprising.sk, mastersofrock.cz, donauinselfest.at, szigetfestival.com

Avatar

Redaktorka magazínu Klocher. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.