Zrodila sa hviezda alebo Čierny panter? Tipujeme víťazov na Zlaté glóbusy 2019

Zrodila sa hviezda alebo Čierny panter? Tipujeme víťazov na Zlaté glóbusy 2019

Zlaté glóbusy sa odovzdajú v nedeľu 6. januára v hoteli Beverly Hilton v Los Angeles. Slávnostný ceremoniál sa odohráva pravidelne už od roku 1971.

Udeľuje ich Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov a ich aktuálny ročník má poradové číslo 76. Večerom nás budú sprevádzať Sandra Oh a Andy Samberg, hviezdy seriálov Chirurgovia a Broolkyn 99.

Budete dnes v noci sledovať? My áno, a pripravili sme si pre vás zopár rýchlych tipov na víťazov v hlavných kategóriách, ktoré dokladáme aj kurzmi stávkovej kancelárie Fortuna. Celú jej kurzovú ponuku na Zlaté glóbusy 2019 nájdete tu.

Zdroj: Continental film

DRÁMA

“Black Panther”

”BlacKkKlansman”

”Bohemian Rhapsody”

”If Beale Street Could Talk”

”A Star Is Born”

Kto vyhrá – A Star Is Born

Medzi najhorúcejších kandidátov na Zlaté glóbusy patrí snímka Zrodila sa hviezda (A Star Is Born). Tá si podmanila aj slovenské kiná a právom je najväčším kandidátom na výhru v kategórii Dráma. Hollywoodski zahraniční novinári film nominovali na ocenenie dokonca v piatich kategóriách. V hlavných úlohách sa predstavil štvornásobný držiteľ nominácie na Oscara Bradley Cooper a spevácka pophviezda Lady Gaga. Kým pre Coopera ide o režisérsky debut, pre Lady Gaga o jej prvú hlavnú rolu vo filme.

Podľa stávkovej kancelárie Fortuna je jasným favoritom na víťaza film Zrodila sa hviezda, s kurzom 1.15.

Favoritka. Zdroj: 20th Century Fox/Yorgos Lanthimos

KOMÉDIA/MUZIKÁL

“Crazy Rich Asians”

”The Favourite”

”Green Book”

”Mary Poppins Returns”

”Vice”

Kto vyhrá – Green Book

Americká road movie je nominovaná v piatich kategóriách. I keď je tu Favoritka” vážnou konkurenciou, svojím divácky prívetivejším a konvenčnejším prístupom si zrejme pozíciu najpravdepodobnejšieho víťaza ustráži náš tip. V hlavných úlohách sa predstavili skvelí Viggo Mortensen a Mahershala Ali, ktorí sú tiež nominovaní.

Podľa stávkovej kancelárie Fortuna je jasným favoritom na víťaza film Green Book s kurzom 1.7.

Zdroj: Continental film

NAJLEPŠIA HEREČKA (DRÁMA)

Glenn Close, “The Wife”

Lady Gaga, “A Star Is Born”

Nicole Kidman, “Destroyer”

Melissa McCarthy, “Can You Ever Forgive Me?”

Rosamund Pike, “A Private War”

Kto vyhrá – Lady Gaga

Speváčka patrí medzi najznámejšie popové osobnosti v súčasnosti. O tom, že výborne spieva, nemusíme diskutovať. Ale jej spoločné koncerty s Cooperom si divák užil plnými dúškami. Práve neuveriteľná chémia medzi nimi je veľké plus pre obe osobnosti. Gaga je náš jednoznačný favorit na víťaza.

Podľa stávkovej kancelárie Fortuna je taktiež jasným favoritom Lady Gaga s kurzom 1.26.
Zdroj: Continental film

NAJLEPŠÍ HEREC (DRÁMA)

Bradley Cooper, “A Star Is Born”

Willem Dafoe, “At Eternity’s Gate”

Lucas Hedges, “Boy Erased”

Rami Malek, “Bohemian Rhapsody”

John David Washington, “BlacKkKlansman”

Kto vyhrá – Bradley Cooper

Muzikant Jackson Mane (Bradley Cooper) sa nachádza na neodvratnej ceste k záhube, stretnutie s Ally (Lady Gaga) však veľa veci zmení. Melodráma, ktorá sa stala celosvetovým hitom a jeho režisérskym debutom, priniesla aj americkému hercovi ešte viac pozornosti. Cooper je charizmatický a svojbytný herec, v snímke navyše mimoriadne presvedčivý. Podľa nás získa Zlatý glóbus.

Podľa stávkovej kancelárie Fortuna je jasným favoritom na víťaza Bradley Cooper s kurzom 1.26.

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.