Tip na rýchlu večeru: Pizzovníky

Tip na rýchlu večeru: Pizzovníky

Milé gazdinky prinášame vám ďalší jednoduchý a rýchly recept, ktorý nám do redakcie zaslala naša čitateľka. Pri príprave večere sa tak už nemusíte trápiť. K postupu prikladám aj fotogalériu. Prajeme vám dobrú chuť!

Tip na rýchlu večeru: Pizzovníky

Počet porcií: 4
Čas prípravy: 30 min

Ingrediencie:

1 balenie lístkového cesta
70g paradajkového pretlaku
150g bravčovej šunky
70g salámy
100g  sterilizovanej kukurice
100g strúhaného syra
oregano
1 vajíčko na potretie
sezamové semienka na posypanie

Postup:

1. Lístkové cesto si rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku asi 2 mm.

2. Rovnomerne naň rozotrieme paradajkový pretlak a posypeme oreganom.

3. Na paradajkový pretlak naukladáme vrstvu šunky, salámy, syra a kukurice asi 1 cm od okraja.

4. Na záver cesto pozdĺžne zrolujeme, povrch rolky potrieme rozhabarkovaným vajíčkom a podľa chuti posypeme sezamovým semienkom.

5. Pizzovú rolku nakrájame ostrým nožom na trojuholníky, jednotlivé kúsky naukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme pri 175°C  cca 20-25 minút.

1

2

3

4

5

V prípade, že sa o svoje recepty chcete podeliť aj vy, napíšte nám na klochersk@gmail.com a my ich s radosťou uverejníme.

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)