Tieto varovné signály tela nepodceňujte. Môže totiž ísť o príznaky rakoviny

Tieto varovné signály tela nepodceňujte. Môže totiž ísť o príznaky rakoviny

Ignorujete rôzne signály tela v domnení, že o nič nejde. Možno po prečítaní tohto článku zmeníte názor, pretože sa teraz dozviete o 15-tich príznakoch, ktoré môžu indikovať rakovinu.

1. Zmena stolice – V prípade, že si všimnete, že vaša stolica je príliš riedka, príliš častá či naopak trpíte zápchou, tak vyhľadajte lekára. Môže totiž ísť o rakovinu žalúdka alebo hrubého čreva.

2. Zmeny moču – Nepríjemné bolesti a štípanie pri močení môžu byť príznakom poškodenia prostaty alebo močového mechúra. Spája sa s tým aj problém častého močenia.

3. Modriny – Aj modriny môžu byť indikátorom nádorového ochorenia, tak pre istotu navštívte svojho lekára.

4. Krvácanie – Jedným z príznakom rakoviny môže byť aj krvácanie pri močení či stolici. Možno budete prekvapení, ale aj časté krvácanie z nosa netreba podceňovať, ale riešiť.

5. Zhrubnutie kože a hrčky – V žiadnom prípade nepodceňujte hrčky, ktoré sa objavia na vašom tele. Nemusí ísť nutne o rakovinu, ale určite sa nechajte vyšetriť.obrazok6. Pálenie záhy – Príliš časté pálenie záhy môže byť príznakom rakoviny čriev alebo žalúdka. Obdobne to platí aj pri problematickom prehĺtaní a silných bolestiach žalúdka.

7. Zmeny znamienok, pieh – Nezvyčajné zmeny veľkosti, tvaru či farby vašich znamienok a pieh by ste taktiež nemali brať na ľahkú váhu, ale mali by ste to konzultovať s odborníkom.

8. Nárast ochlpenia alebo vlasov – Indikátorom nádoru môže byť aj nezvyčajný nárast ochlpenia na miestach, kde sa doteraz nevyskytoval. Takže určite sa skontrolujte.

Ďalšie príznaky nájdete na druhej strane…

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)