Tieto druhy ovocia si zaslúžia Oscara za svoje špeciálne efekty v kráse. Viete, o ktoré ide?

Tieto druhy ovocia si zaslúžia Oscara za svoje špeciálne efekty v kráse. Viete, o ktoré ide?

Ovocie, ktoré má špeciálne efekty na krásu. Toto treba vyskúšať!

Ovocie má nielen veľa vitamínov, ale je vhodné aj pre našu krásu. Všetky živiny, ktoré obsahuje, môžu byť veľmi účinné proti starnutiu a udržaniu nášho mladistvého vzhľadu. Existuje dlhý zoznam druhov ovocia, ktoré môžu byť použité na problémy s krásou, od akné, póry, po vrásky. Musíme len správne vedieť, ako ich použiť.

Pozrieme sa na zoznam najúčinnejšieho ovocia pre krásu, ktoré dodá pokožke mladistvý lesk, po ktorom túžime a vašu pleť urobí opäť zdravou a krásnou. Tieto druhy ovocia si zaslúžia Oscara za svoje špeciálne efekty v kráse.

Hrozno

Hrozno obsahuje vitamíny, minerály a polyfenoly, ktoré neutralizujú negatívny vplyv voľných radikálov na pleť. Polyfeonly v hrozne chránia štruktúry kolagénu v koži, ktoré sú nevyhnutné pre zachovanie mladistvého vzhľadu pleti. Hrozno je tiež bohaté na kyseliny stimulujúce regeneráciu pokožky a odstraňujúce odumreté kožné  bunky z povrchu, aby bola naša pleť jemná a príťažlivá.

Hroznové čistenie tváre: Rozdrvíme niekoľko bobkov hrozna vidličkou a namočíme vatový tampón v ich šťave. Nanesieme túto zmes jemne na tvár a krk, odstráni to všetky nečistoty z našej tváre. Ak máme pocit, že na tvári ostali ešte nejaké nečistoty, znova namočíme tampón a utrieme tvár ešte raz. Potom opláchneme vlažnou vodou.

Osviežujúca maska na tvár: Rozdrvíme niekoľko bobkov hrozna na hrubú pastu. Namočíme kúsok gázy a nanesieme na celú tvár. Necháme pôsobiť 10-15 minút a opláchneme teplou vodu.

Jahody

Jahodová šťava obsahuje tanín, látku ktorá posilňuje kapiláry. Lahodná jahodová šťava pôsobí ako osviežujúce tonikum. Naša pleť bude potom jemná, hladká a omladená.

Jahodová maska pre podráždenú pleť: Zmiešame pohár rozdrvených jahôd s pohárom mlieka a dvomi polievkovými lyžicami uvarenej ryže. Masku nanesiem na podráždené oblasti a necháme pôsobiť približne 10 minút. Opláchneme vlažnou vodou.

Jahodová maska pre dehydrovanú pleť: Rozdrvíme tucet jahôd a pridáme lyžicu kyslej smotany, do zmesi pridáme jeden žĺtok.  Masku nanesieme po vyčistení tváre a necháme pôsobiť 10 minút. Tvár umyjeme jemne pomocou hubky a teplej vody.

Jablká

Jablká robia našu pleť jemnú a pôsobia ako osviežujúce tonikum. Sú bohaté na oligo prvky, bielkoviny vitamín C a vitamíny skupiny B. Na osvieženie a hydratáciu našej pokožky môžeme použiť nastrúhané jablká a tenké plátky jabĺk môžeme použiť  na redukciu tmavých kruhov pod očami.

Jemný  peeling: Pomelieme jablko a vmasírujeme ho to našej pokožky. Hlboko do pórov sa naša pokožka vyčistí a odstránia sa odumreté kožné bunky.

Maska na spevnenie krku: Do mixéra dáme jedno jablko a dve čajové lyžičky medu a zmiešame, kým nedostaneme hladkú hustú pastu. Dáme to na chvíľu do chladničky vychladnúť a potom nanesieme na svoj krk. Necháme pôsobiť 15 minút, kým to opláchneme vodou.

Hrušky

Hrušky, rovnako ako jahody, obsahujú tanín, zlúčeninu so silne tonizujúcimi vlastnosťami. Zabraňuje to tiež tvorbe mazu a odporúčajú sa pre unavenú, ovisnutú a mastnú pleť.

Maska na spevnenie pleti: Rozdrvíme jednu hrušku a pridáme desať kvapiek citrónovej šťavy a získame hustú pastu. Na čistú a osušenú tvár nanesieme pastu, ktorú necháme pôsobiť 10 minút. Potom opláchneme teplou vodou.

Hruškové tonikum  na veľké póry: Olúpeme dve hrušky a varíme ich v pol litra vody, kým úplne nezmäknú. Scedíme vodu a necháme ju vychladnúť.  Tonikum dáme do fľaše a môžeme ho používať na osvieženie pleti, zatvorenie pórov po hĺbkovom čistení tváre.

Citróny

Citróny sú bohaté na vitamíny, flavonoid, kyselinu citrónovú a enzýmy. Citrónová šťava má silné vlastnosti stiahnutia pleti a leštiace vlastnosti. Používa sa na  hĺbkové čistenie a omladenie.

Citrónová para pre hĺbkové čistenie pleti: Do veľkej misky dáme vriacu vodu a vytlačíme tri citróny. Nakloníme sa nad  misu a prikryjeme si hlavu uterákom (pozor, aby sme neboli príliš nízko, aby sme sa nepopálili). Naparujeme sa 10 minút a tým sa naše póry úplne otvoria. Zabráni sa tým nahromadeniu mazu a naša pleť bude pripravená na čistenie alebo na aplikáciu masky.

Citrónový peeling: Vytlačíme dva citróny a pridáme pár lyžičiek cukru do šťavy. Získame hustú pastu. Peling nanesieme jemne na tvár a telo.

Zdroj: www.mrhealthylife.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)