Termálne kúpele vám poskytnú oddych, aký po zime vaše telo potrebuje

Termálne kúpele vám poskytnú oddych, aký po zime vaše telo potrebuje

Aj keď je oficiálne podľa kalendára ešte zima, v niektorých lokalitách na Slovensku už vykúkajú snežienky a na stromoch sa objavujú prvé púčiky. Jar je onedlho tu a väčšina z vás sa už určite na toto ročné obdobie teší.

Ak ale potrebujete po dlhej dobe zregenerovať svoje unavené telo a trošku si oddýchnuť, čo tak skúsiť pobyt v termálnych kúpeloch?

Máte na výber

Okolité štáty môžu Slovensku závidieť veľké množstvo zdrojov termálnych vôd. Kamkoľvek ukážete na mapu, tam nájdete zdroj termálnych vôd a tým aj termálne kúpele. Ak si budete chcieť oddýchnuť v termálnych kúpeľoch, nemusíte ani ďaleko cestovať. V prípade, že vás partner a deti budú potrebovať, odbehnete si domov.

Stačí si len vybrať tie, ktoré vás zaujmú, ktoré majú luxusné vybavenie a ktoré majú veľký výber procedúr.

Termoterapia – procedúra na unavené svaly 

Ak sa cítite stuhnuto, bolí vás chrbát a nemáte chuť sa hýbať, tak v tom prípade vám môže pomôcť príjemná termoterapia. Jedná sa o teploliečebné procedúry, ktoré dodajú energiu vašim svalom a pomôžu vám odstrániť bolesti chrbtice. Základom tejto terapie sú bahenné, parafínové a rašelinové zábaly.

Ak sa vyberiete do termálnych kúpeľov, týmto procedúram sa nevyhýbajte. Okrem nej by ste si mali do programu zahrnúť aj vodoliečbu. Tieto procedúry vám poskytnú oddych, aký vaše telo po dlhej zime potrebuje.

Všade v šľapkách

Termálne kúpele sa vždy snažia čistiť zariadenie wellnessu, no príliš veľa ľudí je príliš veľa ľudí. Odporúčame vám nosiť si do wellnessu a na procedúry pohodlnú obuv (ideálne však gumené šľapky s protišmykovou podrážkou). Riskovali by ste prenos HPV vírusu, ktorý sa do tela dostáva cez otvorené ranky na koži (napríklad cez chodidlá). Ohroziť vás môže aj mykóza nechtov. Liečba nechtovej mykózy je zdĺhavá a pre každého veľmi nepríjemná, preto si do spŕch a k bazénom noste so sebou svoju obuv.

Užite si záver zimy v termálnych kúpeľoch a načerpajte energiu na ďalšie týždne.

Zdroj: facebook.com/Kúpele Turčianske Teplice
Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.