Táto žena vynosila a porodila svojho vnuka. Urobila to pre dcéru, ktorá dieťa mať nemohla

Táto žena vynosila a porodila svojho vnuka. Urobila to pre dcéru, ktorá dieťa mať nemohla

Materinská láska nepozná hranice

Alice Hohenhaus (25) v štyroch rokoch diagnostikovali leukémiu. Po dlhšom čase sa zdalo, že sa jej striasla, no v deviatich rokoch sa choroba opäť vrátila. Zdĺhavá liečba a ožarovanie celého tela si od nej vyžiadali krutú daň – nikdy nebude môcť vynosiť dieťa. Alice ho však chcela a bola preto rozhodnutá urobiť všetko. Jej 46-ročná matka Theresa prišla s nápadom, že dieťa vynosí a porodí namiesto svojej dcéry. Rozhodnutie odôvodnila slovami, že pre svoje deti spraví čokoľvek a bude jej to stáť za to, keď uvidí, aká je jej dcéra šťastná.

V minulosti už Alice otehotnela vo veku 23 rokov, no v 15. týždni tehotenstva o dieťatko prišla a lekári jej povedali, že pre vzniknuté komplikácie jej telo nikdy nebude schopné vynosiť zdravé dieťa.

2

4

“Myslela som, že som na to už príliš stará a Alice bola najskôr proti tomu, aby som to urobila, ale vidieť ju šťastnú mi bude stáť za to. Povedala som si, prečo nie,” hovorí Theresa, Alicina matka. “Mohla by som dokonca povedať, že to bol najlepší zážitok z celého môjho života. Bolo to také krásne. Bála som sa a aj Alice mala strach, keď ma videla v toľkých bolestiach. Ale my sme obe vedeli, čo robíme až dokonca, a tento moment si budem úprimne vážiť až do smrti, dodáva.

Theresa priviedla svojho vnuka Parkera na svet 2. júna tohto roka a ako sama tvrdí, je to jej vnuk, nie syn. Na prekvapenie všetkých hovorí, že keby bolo treba, kľudne by to urobila znova, pokiaľ by bola v dobrom zdravotnom stave.

3

1
Zdroj: dailymail.co.uk