Táto modelka mení svoj outfit 485-krát do dňa

Táto modelka mení svoj outfit 485-krát do dňa

Čínska modelka Tiantian An je výnimočná nielen v množstve outfitov, ktoré vystrieda, ale aj v rýchlosti. Dokáže zapózovať až trikrát za sekundu.

„Dnes modelky pózujú rýchlejšie, no ja som tá najrýchlejšia,“ hovorí An pre BBC. Najväčší rekord dosiahla, keď ju odfotili v 485-tich outfitoch počas jedného dňa.

Stránku s oblečením, ktorého modely prezentuje agentúra Taobao, navštívi každý mesiac vyše 600 miliónov ľudí. Modelky, ktoré pracujú pre túto agentúru, sú platené za outfit. Za jeden model oblečenia, ktorý nafotia, dostanú modelky od troch do 77-mich eur. Ak je modelka rýchla tak, ako Tiantian An, o živobytie má postarané.

modelka
Tiantian An dokáže za sekundu zapózovať trikrát. Zdroj: bbc.com

Ak si myslíte, že modelky v Taobao môžu pózovať na každej fotke inak, mýlite sa. „Každý z nás má fixný štýl fotenia a vlastný katalóg. Ja sa orientujem na outfity senioriek,“ vysvetľuje Tiantian an.

„Najprv som to neznášala. Necítila som sa taká stará. Ako môže žena, ktorá nemá ani tridsať fotiť oblečenie pre ženy, ktoré majú po päťdesiatke?“ Priznala sa, že prvých desať rokov sa jej v modelingu nedarilo veľmi dobre. Zdá sa však, že si už svoje miesto našla.

Zdroj: bbc.com

Avatar

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.