Táto matka volila medzi svojím životom a životom svojho dieťaťa. Jej voľba vás napokon prekvapí

Táto matka volila medzi svojím životom a životom svojho dieťaťa. Jej voľba vás napokon prekvapí

Vedeli by ste sa vzdať svojho pohodlia pre dobro svojho dieťatka? Či dokonca obetovať svoj život za svoje dieťa? Tieto mamy to urobili a dnes ich za ich lásku a obetu obdivuje celý svet!

Prvou predstavenou MAMOU s veľkým M je Talianka Gianna Berettova Mollová. Išlo o taliansku pediatričku a katolícku aktivistku, ktorá mala štyri deti. Práve pri poslednom dieťati jej v druhom mesiaci tehotenstva diagnostikovali myóm maternice, ktorého liečba mohla spôsobiť potrat dieťaťa.

Aj napriek varovaniam, že s najväčšou pravdepodobnosťou môže zomrieť, sa Gianna rozhodla donosiť dieťa. Známou sa stala práve táto je veta: “Ak sa budete musieť rozhodovať medzi mnou a dieťaťom, žiadne váhanie: voľte – a to vyžadujeme – dieťa. Zachráňte ho!”

Gianna  napokon porodila zdravú dcérku Giannu Emanuelu, avšak, týždeň na to zomrela vo veku 39 rokov.

Jej hrdinský čin viedol až k jej blahorečeniu a následne aj vyhláseniu za svätú v roku 2004 pápežom Jánom Pavlom II. Gianna je považovaná za patrónku matiek, lekáriek a nenarodených detí a jej sviatok sa oslavuje 28. apríla.

Ako by ste sa zachovali vy v jej situácií? Vzdali by ste sa svojho života alebo nie? Predsa len ju doma čakal manžel a ďalšie tri deti.

Foto, Zdroj: sk.wikipedia.org

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)