Tapety sú opäť IN. Podľahnete aj vy ich kúzlu?

Tapety sú opäť IN. Podľahnete aj vy ich kúzlu?

Chystáte sa prerábať? Chcete si viac zútulniť vaše bývanie? Potom sú pre vás ideálnou voľbou tapety. Zmerajte si priestor, ktorý chcete otapetovať, kúpte lepidlo a tapetujte.

Tapety dodajú neuveriteľný šmrnc vášmu bývaniu. Sú v rôznych prevedeniach, farbách, vzoroch i materiáloch. Medzi klasické tapety patria tie papierové, ktoré zoženiete v každom dobrom papiernictve alebo supermarkete, pričom ich cena nie je vôbec vysoká. Pri voľbe papierových tapiet však určite vsaďte na silnejší papier, pretože sa vám s ním bude oveľa lepšie manipulovať.

tapety1

Oveľa viac sa však v súčasnosti dostávajú do popredia textilné tapety, ktoré vyzerajú oproti papierovým oveľa viac luxusnejšie, avšak sú drahšie. Istou nevýhodou môže byť aj samotná údržba tapiet, avšak naopak, veľkou výhodou je ich dlhá životnosť, a tak sa oplatí zainvestovať do nich.

Výhodnou možnosťou, ako si zútulniť bývanie, sú aj samolepiace tapety. Tie sa používajú na kuchynské linky, starý nábytok a dokážu premeniť i starú umakartovú kúpeľňu na krásny dizajnérsky skvost. Vybrať si môžete z mnohých variantov, medzi nimi napríklad aj imitáciu dreva, pastelové farby, zvieracie i detské motívy. Dôležité len je správne namerať šírku podľa toho, kde ju chcete lepiť.

tapety5

Ako sme už spomínali, je dôležité, aby ste si priestor dobre odmerali. Takže nie raz, ale rovno dvakrát si ho premerajte, kúpte lepidlo a môžete začať. Ak sa však po prvýkrát bojíte, tak sa spoľahnite na pomoc odborníka. Nabudúce to už zvládnete sami. Inšpirovať sa môžete na nasledujúcich obrázkoch.

tapety2

tapety3

tapety4

tapety6

tapety7

tapety8

tapety9

Zdroj: www.femina.cz

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)