Takto vyzerá obraz, ktorý je namaľovaný menštruačnou krvou! Ide o hotové krvavé veľdielo!

Takto vyzerá obraz, ktorý je namaľovaný menštruačnou krvou! Ide o hotové krvavé veľdielo!

Kontroverzný obraz maľovala umelkyňa 9 mesiacov za pomoci menštruačnej krvi, tampónov a prstov!

Timi Páll je umelkyňa, ktorá sa rozhodla namaľovať vlastne 9 obrazov, pričom jeden tvorila počas jednej periódy. Jednotlivé krvavé diela dokopy tvoria veľdielo, ktoré v človeku vyvoláva zmiešané pocity – obrovský plod spolu s placentou.

„Uvedomila som si krásu tej bolesti. Hodnotu periódy a to,že pôsobí na moje telo rovnako ako hnojivo na kvetinový záhon,“ vysvetlila Timi dôvod, prečo sa do takého niečoho pustila. Na otázku, prečo sa rozhodla vytvoriť práve motív ľudského plodu odpovedala takto: „Inšpirovala ma k tomu samotná menštruácia. Fakt, že ju mám znamená, že nie som tehotná a nemám v sebe dieťa, a tak som si jedno vytvorila.“

Poďme sa pozrieť ako vyzerajú jednotlivé obrazy a na to, aký spolu tvoria celok.

Prvý mesiac menštruácie

1-m

Druhý mesiac

2-m

Tretí mesiac

3-m

Štvrtý mesiac

4-m

Piaty mesiac

5-m

Pokračovanie na ďalšej strane.

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.