Super potraviny, ktoré potrebujete! I.

Super potraviny, ktoré potrebujete! I.

Super potraviny sú témou číslo jeden u milovníkov pestrej a vyváženej stravy. Čo je však to úžasné ovocie, ktoré robí zázraky? A od čoho sa odlišuje od bežného ovocia, ktoré konzumujeme denne? Odpoveď je nesmierne jednoduchá! Toto super ovocie je jednoducho vitamínovou bombou, ktorá dokáže zlepšiť vaše zdravie, bojuje proti chorobám a cítite sa vďaka nemu silnejšie, odolnejšie a šťastnejšie. Všetky tieto schopnosti pramenia z vysokého obsahu minerálov, antioxidantov, vitamínov a vlákniny.

Avšak ich schopnosti náramne klesajú pri ich spracovaní napr. pasterizáciou, ktorou prejde skoro každé ovocie pri výrobe smoothies. Preto je lepšie, keď ich konzumujete čerstvé, nie upravené. Teraz vám ukážeme zopár najčastejších super ovocí, ktoré možno už aj poznáte a vyskúšali ste si ich.

Acai

Toľko omieľané slovo, viete ale, že za tou fialkastou hmotou, ktorú kúpite v podobe smoothie stoja, bobule? Áno, Acai sú bobuľky, ktoré rastú v Brazílii. Do povedomia sa dostali kvôli ich vysokému obsahu antioxidantov, vďaka čomu pozitívne pôsobia na zdravie, chudnutie a dokonca bojujú proti chorobám. Obsah antioxidantov je niekoľkokrát vyšší ako u iných bobuliek, porazia teda bez problémov moruše, čučoriedky či maliny. Jedinou ich nevýhodou je ich zlé skladovanie, preto sa predávajú hlavne spracované v podobe múčky alebo zmrazeného smoothie.

 

Got back on the boat and cruised over to Peru on the other side of the river. We stopped for lunch in Bista Alegre. Got back on the boat and cruised over to Peru on the other side of the river. We stopped for lunch in Bista Alegre. These are Acai Berries.

Jablko

Prekvapenie, však? Podľa štatistík je jablko nesmierne obľúbeným ovocím nielen v Európe, ale aj v Amerike, kde musí byť denne na stole. Jablko je vážne skrytou super potravinou, ktorá bojuje proti problémom so srdcom, ale aj alergiám. Zaujímavé je, že najväčší obsah vitamínov nájdete v šupke – tu sa nachádza hlavne látka quercetín, ktorá funguje ako antihistaminikum (bojuje proti alergickým reakciám). Mimochodom jablko obsahuje veľa vlákniny, ktorá pomáha zlepšiť trávenie.

1-1260458375i3AX

Banány

Banány sú skvelou pochúťkou, plnou vitamínov, vlákniny a ešte aj skvele chutia. Banány dokážu dokonale zasýtiť a dobiť energiou, každý deň. Čo ich, ale robí super ovocím? Odpoveď je draslík, ktorý pomáha znižovať krvný tlak, a tak chráni vaše srdce.

bananas-745442_960_720

Avatar

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu