Štvrtý ročník projektu Žihadielko bol rekordný. Vyzbieralo sa až 4 500 000 hlasov!

Štvrtý ročník projektu Žihadielko bol rekordný. Vyzbieralo sa až 4 500 000 hlasov!

O umiestnení ďalších desiatich fantastických detských ihrísk rozhodlo viac ako 4 500 000 hlasov na webe www.zihadielko.sk.

 

Štvrtý ročník projektu Žihadielko z dielne spoločnosti Lidl bol rekordný, počas takmer siedmich týždňov odovzdali ľudia na webe súťaže pre 69 zapojených miest spolu viac ako 4 500 000 hlasov! Takmer dve tretiny z nich pritom patrili víťaznej desiatke.

Záujem ľudí prekonal očakávania

Projekt Žihadielko dlhodobo dokazuje, že ľudia sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Aktuálny ročník bol však výnimočný a rekordný, záujem ľudí vysoko prekonal doterajšie ročníky a padli aj rekordy v počte získaných hlasov pre víťazné mestá. Je to ďalším dôkazom, že projekty venované podpore komunít majú zmysel. Lidl je a chce byť dobrým susedom všade tam, kde pôsobí a preto budeme v našich aktivitách v tomto smere pokračovať aj v budúcnosti,“ vyhlásil Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika, a dodal: „Už teraz sa tešíme na budúci, celkovo piaty ročník Žihadielka, ktorým sa počet detských ihrísk s Včielkou Majou na Slovensku zaokrúhli na päťdesiat.“
 
Víťaznú desiatku pre rok 2019 tvoria:
1. Nové Zámky,
2. Prievidza,
3. Košice – Sídlisko KVP,
4. Partizánske,
5. Revúca,
6. Bánovce nad Bebravou,
7. Hurbanovo,
8. Svit,
9. Komárno,
10. Rimavská Sobota.
 
 
Prvé tohtoročné ihrisko otvorí Lidl 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a zvyšných deväť počas júnových víkendov.
 
 
Štvrtý ročník projektu Žihadielko bol rekordný. Vyzbieralo sa až 4 500 000 hlasov!
Zdroj: lidl.sk
 

Bonusový hlas za zvládnutie online hry

Hlasovať na webe www.zihadielko.sk mohol skutočne každý. Jedinou podmienkou bola registrácia na spomenutej stránke. Užívateľ registráciu potvrdil overovacím kódom, ktorý mu bol zaslaný vo forme bezplatnej SMS na zadané mobilné telefónne číslo. Každý registrovaný účastník mohol raz za 24 hodín zahlasovať za vybranú lokalitu.

Ďalší bonusový hlas navyše bolo možné každý deň získať za zvládnutie jednoduchej online hry.
 
Štvrtý ročník projektu Žihadielko bol rekordný. Vyzbieralo sa až 4 500 000 hlasov!
Zdroj: lidl.sk

Nové ihriská s hradmi, kolotočmi a hojdačkami

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov.
 
Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 000 €.

Zaujímavosti o Žihadielku

• Počas štyroch rokov odovzdali ľudia na webe www.zihadielko.sk viac ako 11 miliónov hlasov
• V roku 2019 získala víťazná desiatka takmer 2,9 milióna hlasov, čo je dvojnásobok doterajšieho maxima
• V aktuálnom ročníku prekonalo až šesť miest doterajší rekord (219 725) v počte získaných hlasov, dve – Revúca a Bánovce nad Bebravou – pritom pokorili hranicu 500 000 hlasov
• Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €, čo v súčte štyroch ročníkov predstavuje hodnotu bezmála 3,5 milióna eur.
 
 
Zdroj:
 
 
Avatar

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.