Strašiak menom celulitída. Vieme, ako s ňou zatočiť aj bez krémov

Strašiak menom celulitída. Vieme, ako s ňou zatočiť aj bez krémov

Celulitída je strašiak, ktorý trápi hlavne ženy.

Celulitída nevyzerá dobre a trápi ženy, nielen tie s nejakým kilom navyše, ale aj mladé chudé dievčatá. Bohužiaľ, neexistujú žiadne zázračné tabletky ani krémy, aj keď reklamy nás o tom často presviedčajú. My však vieme, ako sa jej zbaviť aj bez nich.

Za vznik celulitídy môže veľa faktorov. Čiastočne je spôsobená dedične, ale spôsobuje ju aj nedostatočný pitný režim, fajčenie, hormonálne zmeny, sedavý spôsob  života, hromadenie toxínov v tele a pod. Najčastejšie sa celulitída objavuje v oblasti stehien, zadku, ale aj na bruchu, v páse a na zadnej strane paži. Pri celulitíde dochádza k zväčšeniu objemu tukových buniek, ktoré na koži vytvárajú priehlbinky podobné pomarančovej koži. V tomto mieste je obmedzený prietok krvi a lymfy.

Ako sa teda zbaviť nežiaducej celulitídy?

Strava a pitný režim

Základom v boji proti celulitíde je správna životospráva. V prvom rade potrebujete svoje telo vyčistiť. Dôležitá je správna strava, ale aj pitný režim.

Počas dňa by ste mali vypiť zhruba 3,3 deci vody na kilogram telesnej váhy. Napríklad, ak vážite 70 kg, mali by ste vypiť 2,31 litra čistej vody. Plus liter za každú hodinu cvičenia. Ideálna je neperlivá voda. Minerálna voda nie je vhodná v tomto množstve. Mali by ste sa vyhnúť sladeným nápojom a obmedziť kávu a alkohol, ktoré telo dehydrujú.

Cvičenie

Celulitídu nie je jednoduché odstrániť úplne. Musíte byť trpezlivé, je to totiž to beh na dlhú trať.  Avšak pohyb je v boji proti pomarančovej koži dôležitým pomocníkom.

Ďalšie tipy v boji proti celulitíde nájdete v pokračovaní článku na druhej strane…

0
0

Vyjadri svoj názor

Pages ( 1 of 2 ): 1 2Next »
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*