(nielen) O tom, prečo mi nesadli gélové nechty a ako zregenerovať prírodné

(nielen) O tom, prečo mi nesadli gélové nechty a ako zregenerovať prírodné

Na svete asi neexistuje jediná žena, ktorá by nechcela mať silné a zdravé nechty. Prajeme si, aby pôsobili upravene aj bez akýchkoľvek vylepšení.

Často si pomáhame minimálne farebným lakom, mysliac si, že zakryje všetky nedokonalosti. Kvalitný lak však vydrží na kvalitných nechtoch 5-7 dní, no mnohé ženy majú nechty jemné, oslabené, niekedy až štiepavé.  Na takýchto nechtoch sa lak rýchlo zošúcha a ak by sme chceli dosiahnuť dokonalý efekt lakovania, museli by sme sa im venovať minimálne dva- až trikrát do týždňa. Pohodlnejším riešením je aplikácia gélu alebo gél laku.

Dôležité je raz za čas nechať nechty oddýchnuť a regenerovať. Čo robiť, keď chceme z umelých prejsť naspäť k svojim prírodným? Aké laky, olejčeky alebo séra používať? Nielen o tom sme sa rozprávali s Beátou Slimákovou, majiteľkou spoločnosti ERROW, ktorá nielen distribuuje produkty ORLY, určené na starostlivosť o nechty, ruky a nohy, ale aj poskytuje služby vo svojom kozmetickom salóne.

Školila sa v Amerike

Svoju spoločnosť vlastní už 13 rokov. Dnešnému úspechu predchádzali roky praxe. Beáta Slimáková pracovala vo viacerých kozmetických firmách na rôznych pozíciách a všetky skúsenosti a nadobudnuté vedomosti implementovala následne do svojho podnikania. I keď vyštudovala elektrochémiu na Chemickotechnologickej fakulte, prakticky sa viac ako polovicu života venuje kozmetike.

Začínali ako obchodná spoločnosť, išlo o distribúciu lakov a iných doplnkov najmä pre starostlivosť o nechty. Sama hovorí, že človek nemôže ľuďom predávať niečo, čo nepozná a nevie, ako funguje. Preto jej kroky viedli do Ameriky.

Majiteľka salóna sa školila priamo v spoločnosti Orly v Amerike. Zdroj: Eva Jonisová

„Boli sme na 10-dňovom školení priamo v spoločnosti ORLY v LA v USA. Značka ORLY patrila už v tom čase medzi svetových lídrov v starostlivosti o prírodné nechty. Nešlo však iba o farebné laky, ale predovšetkým o ošetrujúce prípravky na rôzne problémy nechtov a pokožky rúk a nôh. Je dôležité poznať, na akom princípe fungujú a aký druh problému riešia. Proste či ide o nechty lámavé, štiepavé, jemné, oslabené…,“ spomína na začiatky. Dodáva, že práve v tom čase sa v Las Vegas konal veľtrh kozmetiky CosmoProf, na ktorom sa takisto zúčastnili a vďaka tomu nadobudli viacero kontaktov. Potom už všetko nabralo rýchly spád.

K predaju sa pridali aj služby

Firma expandovala a i keď gro obratu stále tvorí predaj kozmetiky ORLY a IBD, od roku 2011 poskytujú v salóne ERROW služby v oblasti manikúry, pedikúry a od roku 2016 sa venujú aj kozmetike a kaderníctvu. Samozrejme, nielen pre ženy.

Zdroj: Eva Jonisová

„Kedysi bol celý salón ružový, teraz to tak nie je. Chceli sme, aby sa u nás dobre cítili aj muži. Dnes manikúra a pedikúra nie je len módnym trendom. Poskytujeme aj poradenstvo v starostlivosti o problémové nechty ako na rukách, tak aj na nohách. Veľkým problémom súčasnosti sú oslabené nechty na rukách a zarastajúce nechty na nohách, spôsobené nevhodným strihaním alebo nevhodnou obuvou,“ poznamenáva pani Slimáková. Každý člen tímu je vyškolený a kvalifikovaný, pričom prejde aj produktovým školením v spoločnosti. Tým je zaručené, že vie poradiť v starostlivosti a takisto odporučiť vhodný produkt.

„Kedysi bol celý salón ružový, teraz to tak nie je. Chceli sme, aby sa u nás dobre cítili aj muži.” Zdroj: Eva Jonisová

Gél mi nesadol. Prečo?

Vráťme sa však k nechtom na rukách. Zaujímalo nás, ako je to s gélom či gél lakom. Mnohé z nás si totiž prešli tým, že v snahe uľahčiť si robotu sa zverili do rúk manikérky.

Čo však robiť, ak sa nám gél z nechtov odlupuje a nedrží stopercentne?

Odborníčka vysvetľuje: „Necht je keratínová doštička, ktorá sa rôzne vlní, má rôznu štruktúru. Aby bol necht v dobrej kondícii, je dôležité starať sa o koreň nechta a nechtovú kožtičku používaním olejčekov a krémov na to určených. Stáva sa, že keď sa ľuďom do tela voperujú rôzne implantáty, organizmus to nemusí prijať. To isté platí aj pri gélových nechtoch. Organizmus sa proste občas bráni.

Ak robia dvaja to isté, nemusí byť rovnaký výsledok. Na trhu sa používa niekoľko materiálov rôznej kvality. Dôležitá je aj samotná práca manikérky. Ideálna kombinácia je dobrá manikérka a kvalitné produkty.

Zdroj: Eva Jonisová

Ďalším faktorom je aj naša práca. „Ženy často nechty veľmi namáhajú, napríklad len obyčajným písaním na klávesnici. Pre nechty je udieranie do klávesov permanentné namáhanie – ťukáme končekmi umelých nechtov. Pri dlhších nechtoch by sme radšej mali používať brušká prstov,“ upozorňuje majiteľka salónu.

Riešením môže byť gél lak

… inak povedané permanentné lakovanie. Klasické laky schnú, pretože sú na báze prchavých látok. Gél lak je na báze polymérov – tvrdne. Buď na vzduchu, alebo v lampe. Gél laky, ktoré tvrdnú použitím lampy, zabezpečia trvácnejší účinok.

Pri aplikácii gél laku sa návšteva salóna opakuje v časovom rozpätí 2-3 týždňov.

Dajme si do poriadku svoje prírodné

Niekedy sa stane, že žena vyskúša všetko možné. Dokonca sa snaží prijímať vitamíny a najmä zinok, ktorý je prospešný pre nechty, vlasy a pleť. Keď nič nepomáha, vzdá to.

Mnohokrát si chceme poradiť samy. A to je úplne v poriadku. Vo väčšine prípadov sa ale orientujeme na lacné produkty zo zahraničia, pričom nepoznáme ich zloženie ani spôsob aplikácie. Podľa pani Slimákovej je pri riešení problému najdôležitejšie vybrať si správny produkt, byť dôsledný a dodržiavať pokyny.

Zdroj: Eva Jonisová

ORLY ponúka štyri odtiene BB Créme na nechty na výživu a hydratáciu nechtu, ako aj širokú škálu farebných lakov v rade Breathable, ktoré už obsahujú vitamíny a ošetrujúce zložky v samotnom laku – pre tie dámy, ktoré si nevedia svoje nechty predstaviť nenalakované. Je niekoľko produktov určených na kúru pre skvalitnenie lámavého, štiepavého alebo ináč oslabeného nechtu, napr. po odstránení umelých nechtov. Je jedno, či použijeme napr. Nailtrition, alebo niečo iné. Ak chceme vidieť výsledky, je nutné postupovať podľa pokynov. V tomto prípade počas jedného týždňa každý deň aplikovať jednu vrstvu. Po týždni odlakovať a ďalší týždeň postupovať rovnakým spôsobom. Potom dať nechtom týždňovú pauzu a následne celý postup ešte raz zopakovať.

Výsledkom budú zdravšie, pevnejšie a rýchlejšie rastúce nechty, ktoré sa nebudeme báť ukázať.

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.