Starostka z Fekišoviec valcuje internet. Porušuje zákon?

Starostka z Fekišoviec valcuje internet. Porušuje zákon?

Na YouTube sa objavil takmer 3-hodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva. Pripravte si pukance a kolu, takéto zasadnutie ste veru ešte nevideli. 

Niektorí idú z videa do kolien, avšak to, čo vidíme, je skutočný obraz neprofesionálneho prístupu starostky. Pripomína viac hodiny za školskými lavicami, keď panovačná “pani profesorka” zneužíva svoju autoritu. Spôsob, akým sa k jednotlivým poslancom správa, je jednoducho neakceptovateľný a hraničí s porušovaním zákona.

Fekišovce – prvé obecné zastupiteľstvo, zostrih

Na východe Slovenska, v okrese Sobrance, vedľa obce Hnojné, je obec Fekišovce. A znovu tam zvolili za starostku Miloslavu Fedorovú.Na youtube sa objavil takmer trojhodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva, a je to čisté zlato. Ak máte čas a veľa pukancov, prípadne hráte nejakú spoločenskú hru, alebo pijete, pustite si to celé tu: https://youtu.be/PviLlgq7HkcMy, spolu s adminom Marecom sme dnes celé popoludnie dumali, ktoré scény z tejto epickej ságy pre vás vybrať, aby ste si mohli užiť aspoň nejakú esenciu tejto mimoriadnej spoločneskej udalosti. Nakoniec sme skončili s týmto 12-minútovým výcucom. Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu priatelia je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme.

Zveřejnil(a) Zomri dne Středa 9. ledna 2019

Kdeže sa len dejú takéto veci?

„Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu, priatelia, je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme,” píše na svojom Facebooku stránka Zomri.

Stránka Zomri  zverejnila krátky a pomerne silný zostrih, z ktorého sa stal okamžite hit internetu. A obec Fekišovce so starostkou Miloslavou Fedorovou už googlia azda všetci. Kdeže sa len dejú takéto veci? Na východe Slovenska, v okrese Sobrance.

Záznam sa dostal na internet aj napriek starostkiným vyhrážkam v závere. „A vy… toto, čo tu bolo, sa neopovážte zverejniť, lebo vás dám na políciu a na súd! Týmto vyhlasujem naše rokovanie za tajné,” hovorí. Zabúda však na fakt, že je verejným činiteľom a funguje v demokratickom systéme, nie diktátorskom režime.

Rokovania mestského/obecného zastupiteľstva sú zásadne verejné. Zastupiteľstvo vyhlási svoje rokovanie za neverejné len v prípade, ak sú predmetom rokovania informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov.

Na situáciu v čoraz populárnejších Fekišovciach zrejme nezasiahne nikto, keďže ide o samostatný územný, samosprávny a správny celok.

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.