Šokujúce. Takéto veci sa vám môžu stať, keď budete jesť veľa cukru!

Šokujúce. Takéto veci sa vám môžu stať, keď budete jesť veľa cukru!

Thajská asociácia bojujúca proti cukrovke sa rozhodla popasovať sa s týmto závažným ochorením naozaj originálne!

Poverený thajský návrhár Nattakom Jangsu prišiel s originálnou kampaňou, ktorá by mohla vo verejnosti vzbudiť záujem o zníženie príjmu cukru. Ako môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch, vysoký príjem cukru predstavuje pre naše telo vysoké riziko a môže byť pre nás veľmi škodlivé.

Okrem negatívneho dopadu na naše zuby či hmotnosť, môže veľké množstvo cukru v našej strave spôsobiť cukrovku typu 2, ktorá výrazne znižuje schopnosť tela liečiť sa. Cukrovku 2. typu spôsobujú genetické faktory (výskyt diabetikov v rodine) a vonkajšie faktory, medzi ktoré patrí obezita, sedavý spôsob života, nevhodné zloženie potravy či nevhodná diéta, vysoký krvný tlak, nadmerný príjem kalórií, stres a slabá fyzická aktivita. Môže viesť k závažným ochoreniam ako napríklad k syndrómu diabetickej nohy, k rezným ranám a vredom, ktoré sa môžu rozširovať a môžu viesť až k amputácií.

Aj touto kampaňou s názvom „Sweet Kills“ = “Sladkosť zabíja” chcú zvýšiť povedomie o nebezpečenstve vysokého príjmu cukru.

Aj napriek tomu, že tieto fotky vtipnou formou poukazujú na veľké nebezpečenstvo je isté, že pri najbližšej príležitosti si dvakrát rozmyslíte, či siahnete po väčšom množstve cukru alebo nie.

sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-4

sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-3 sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-5

sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-2 sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-6

sweet-kills-sugar-harm-advertisement-uncontrolled-diabetes-wounds-1

Zdroj: www.boredpanda.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)