Slovenská, prírodná, poctivá, voňavá, estetická a nenáhlivá. Taká je kozmetika značky Modrá púpava

Slovenská, prírodná, poctivá, voňavá, estetická a nenáhlivá. Taká je kozmetika značky Modrá púpava

V srdci Slovenska sa nachádza rodinný podnik, vďaka ktorému je na trhu prírodná kozmetika s naozaj vynikajúcimi referenciami od zákazníkov. Modrú púpavu založila Elena Krátka spolu so svojím bratom Petrom v Banskej Bystrici pred viac ako šiestimi rokmi.

Nedá sa poprieť, že v súčasnosti je trendom všetko eko a bio. Stále viac si uvedomujeme potrebu zmeny nášho pohľadu na svet naokolo – a šetrnejšie riešenia sa dotýkajú mnohých oblastí nášho každodenného života, kozmetiku nevynímajúc.

Drogériové fľaštičky s „pochybným“ zložením pomaly zamieňame za iné alternatívy.

Práve Modrá púpava by na našich poličkách (a v našich životoch) nemala chýbať. Nielenže zloženie produktov je čisto prírodné, ale aj celková identita značky je v súlade so slow beauty, teda nenáhlivou krásou.

Nenáhli sa, spomaľ

S pojmom slow fashion sme sa už zrejme stretli. Ide o protiklad rýchlej módy, o snahu o nadčasový šatník, dbanie na kvalitu a funkčnosť oblečenia. Kupovať len to, čo naozaj potrebujeme. Zainvestovať do kúska, do ktorého sa zamilujeme a vieme, že ho budeme nosiť aj o pár rokov.

Čo sa týka starostlivosti o krásu, existuje podobná kvalifikácia. Hlavnými princípmi slow beauty sú udržateľnosť, prírodné ingrediencie, prirodzenosť a wellness. Precítená starostlivosť o seba prostredníctvom prírodnej, seba ani prostredie nezaťažujúcej kozmetiky.

Tubus si môžete rôzne nakombinovať (odporúčame aj ako vianočný darček).

Slow beauty smeruje k používaniu prírodných, ekologických prirodzenej kráse i zdraviu prospievajúcich výrobkov. V tomto duchu sa výrobcovia Modrej púpavy venujú zovňajšku i obsahu každého jedného produktu:

  • Používajú kvalitné suroviny v ich prirodzenej podobe (nerafinované oleje, nehydrogenizované maslá).
  • Kľúčovou zložkou väčšiny výrobkov sú vlastnoručne pripravené bylinkové extrakty, ktoré sú relatívne náročné na spracovanie i čas.
  • Majú premyslenú aj obalovú stratégiu – produkty balia do sklených dóz a fľašiek, ktoré možno aj po minutí rôzne použiť v domácnosti, a nakoniec sú bez straty hodnoty recyklovateľné v podstate do nekonečna.
  • Sklo je tmavé – obsah najlepšie chráni pred znehodnotením (rastlinné zložky sú veľmi náchylné na degradáciu pod vplyvom svetla).
  • Nemôžeme zabudnúť ani na nádherný retro-vintage vzhľad obalov.

Produkty na všetko a nadovšetko

Vďaka prehľadnej stránke sa nemusíte „do nemoty“ preklikávať rôznymi kategóriami, kým nájdete to, čo potrebujete. Jednoducho si jedným klikom vyberiete váš problém a následne sa vám zobrazí ponuka hodiacich sa produktov.  Ponuku majú skutočne bohatú; od odličovacích a pleťových olejov, prírodných krémov, kvetinových vôd cez prírodné dezodoranty, bylinkové balzamy, vlasové kúry až po špeciálny rad výrobkov pre džentlmenov.

Okrem toho majú aj krásne darčekové balenia vo forme originálnych tubusov s botanickými motívmi.

Aj džentlmeni si zaslúžia produkty, ktoré sú pre nich vyrobené na mieru.

V prípade potreby vám odborníci z Modrej púpavy ochotne poskytnú expertné poradenstvo pri kúpe, ako aj pri používaní ich kozmetiky.

Veľkým plusom je čerstvosť, pretože v Modrej púpave nič neleží v sklade niekoľko mesiacov. Práve naopak. Ich produkty sú bez konzervantov, nepredlžujú im zámerne záručnú dobu.

Tip: Ak máte zálusk na niečo naozaj špeciálne, venujte pozornosť produktom z radu INspiral; unikátnou zložkou pleťových krémov je regeneračný filtrát slimačieho sekrétu.

Modrá púpava očami zákazníkov

Vybrali sme zopár autentických vyjadrení, ktoré pre vás môžu byť viac nápomocné ako akékoľvek naše slová.

Modrá púpava
Tí, čo vyskúšali, neoľutovali.

 

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.