Slovák nafotil krásne zábery divých zvierat, ako si užívajú zimu

Slovák nafotil krásne zábery divých zvierat, ako si užívajú zimu

Pre niekoho je cestovanie naháňačka za slnkom a morom, pre iných koníček, ktorý im umožní umelecky sa vyšantiť.

Slovenský fotograf na voľnej nohe je zástancom druhej teórie a vždy rád skĺbi obe svoje hobby. Naposledy vycestoval do nemeckého Bavorského lesa, ktorý sa rozprestiera v Bavorsku pozdĺž hraníc s Českou republikou, kde pokračuje ako Šumava. Je najstarším národným parkom v Nemecku a areálom širokého spektra divo žijúcich zvierat. Hovorí sa mu aj ZOO pre fotografov a niet sa čomu čudovať, avšak niekedy na dobrý záber treba počkať aj pár dní.

Aké zvieratá tam môžeme nájsť?

Kráľmi Bavorského lesa sú nepochybne veľké šelmy a prvé miesto patrí medveďovi hnedému, ktorý sa v oblasti vyskytuje vo veľkom počte. Človek by predpokladal, že tieto robustné cicavce budú už nejaký čas nerušene spať zimným spánkom, avšak opak je pravdou. Medvede si užívajú sneh ako hocikto iný!

Bavorský les je domovom aj vlka dravého, ktorý bol kedysi najrozšírenejším pozemským predátorom. Dnes ich po svete behá len okolo 150 000.

Ďalším pozoruhodným tvorom je nepochybne zubor. Po takmer úplnom vyhubení sa ich populácia úspešne rozrastá. Istú dobu museli byť zaznamenané aj v Červenej knihe ohrozených živočíchov. Ide o najväčšieho európskeho bylinožravca, v kohútiku dosahuje až dva metre.

Diviaky a srnky nie sú výnimkou v žiadnom lesnom ekosystéme.

Autor fotiek: Viliam Ginga

Avatar

Redaktorka magazínu Klocher. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.