Si nešťastná? Možno je to práve kvôli týmto 12 zvykom

Si nešťastná? Možno je to práve kvôli týmto 12 zvykom

Každý si zaslúži byť šťastný. Avšak sú niektoré vecí, ktoré obvykle robíme a bránia nám dosiahnuť svoj cieľ. Opíšeme si len niektoré z nich a zapamätajme si, je tu spôsob, ako prekonať každú z nich.

Sme na seba príliš tvrdé
Vety typu: „Všetko je zle.“ „Nie som atraktívna.“ „Som nešťastná.“ „Život je hrozný.“ Takéto a podobné vety nám spôsobia depresiu, nechuť do života, smútok a hlavne pesimistické myšlienky a názory. Aj keď sa nám nedarí, nesmieme všetko vidieť len v zlých farbách. Tak ako každá minca má dve strany, aj z každej situácie sa dá nájsť niečo pozitívne.

Neustále kritizujeme druhých
„Aké má krivé nohy a tie šaty sú príšerné.“ „Vyzerá ako krokodíl.“ „ Tá je ale tučná, tá zas ako vychrtlina.“ Opäť to vedie k pesimizmu. Každá žena si mysli, že ju neustále niekto hodnotí a kritizuje. Ale koľkokrát to robíme práve my? Každý nosí to, v čom sa cíti dobre (aj keď to nie vždy vyzerá dobre), no mali by sme sa zaujímať o seba a neriešiť stále druhých.

Nežijeme v rámci svojich prostriedkov
Sú ľudia bohatší a chudobnejší. Ak máme menej, snažíme sa žiť na vysokej nohe. Pekné, drahé oblečenie. Drahé kabelky či topánky, snažíme sa parádiť len preto, aby nás Janka či Sofia neohovárali, ako vyzeráme a aby sme sa mohli začleniť do ich partie. Taktiež počítame drobné, aby sme mohli ísť na nejakú drahú večeru alebo drahý nápoj. Skúsme urobiť kompromis, niekedy ísť tam, kde chce naša kamarátka a niekedy ísť na niečo lacnejšie. Alebo si kúpiť aj lacnejšiu vec (nemusíme ísť rovno do sekáča, ak nechceme).

zvyky

Závislosti
„Ešte jeden kúsok čokolády, zákuska, ešte jeden chlebíček,…“ „Ešte jeden pohárik, ešte jedna cigareta a pod.“ Vieme, že by sme nemali, ale nedá nám to. Často by nám jedli už len oči, ale to „posledné sústo“ si proste musíme dať. Potom sa rozčuľujeme, že nám je zle, že vyzeráme tučné a pod. Skúsme spevniť svoju vôľu a snažiť sa obmedziť svoje závislosti. Možno nám pri tom pomôže žuvačka alebo pohár vody. (Namiesto ďalšieho zákuska, a pod. by si môžeme dať žuvačku alebo sa vody.)

Ľutovať a premýšľať nad tým, čo by bolo
„Keď by som išla pred 10 rokmi na hudobnú školu, bola by som profesionálna gitaristka, speváčka,..“ Rozmýšľať dookola nad tým, čo by bolo keby… nám môže opäť navodiť zlú náladu. Berieme to tak, že by nám bolo lepšie, keby sme vtedy urobili iné rozhodnutie. Ale kto vie? Možno že sa teraz máme lepšie, než keď by sme veci riešili inak. Minulosť už nezmeníme, ale môžeme urobiť niečo pre svoju budúcnosť. Vždy je tu možnosť vyskúšať niečo nové a nebojme sa veku. Veď vek je len číslo a v každom veku sa môžeme naučiť niečo nové.

Obavy o budúcnosť
Nie je dobré pozerať stále na minulosť, ale nie je dobré ani mať neustále strach o svoju budúcnosť. Často si myslíme: „Keď nepôjdem na party, každý si bude myslieť, že som naštvaná. Maja sa potom prestane so mnou rozprávať… A potom budem musieť ísť s ňou na jogu.“ Takéto obavy sú pre nás ženy bežné. Strachujeme sa, čo sa stane ak nepôjdeme tam alebo neurobíme nejakú vec. Prestaňme uvažovať takto. V tomto by sme si mali brať príklad od chlapov, tí takéto veci neriešia. Jednoducho sa rozhodnú a neboja sa, čo bude ďalej. Niekedy proste treba vypnúť aj po tejto stránke.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)