Shelley pletie vrkôčiky, o ktorých sníva (nielen) každá malá slečna. Jej šikovnosť obdivuje celý svet

Shelley pletie vrkôčiky, o ktorých sníva (nielen) každá malá slečna. Jej šikovnosť obdivuje celý svet

Volá sa Shelley Gifford a pochádza z Austrálie. Jej dcéra sa volá Grace a rada nosí vrkôčiky. Nie však hocijaké. Také, ktoré ste určite ešte nikde nevideli.

Shelley prezradila, že pletenie miluje odmalička. Vždy bola rada, keď mohla využiť šancu a kamarátke počas prestávky v škole alebo komukoľvek doma, prípadne návšteve, zapliesť vrkôčiky. Vtedy však poznala iba francúzsky a holandský typ pletenia vrkôčikov. Netušila, že takýchto typov existuje ešte omnoho viac.

Všetko sa to začalo v apríli 2014, keď sa Shelley začala intenzívne zaujímať o toto vlasové umenie. Objavila mnoho zaujímavých videí a nechala sa inšpirovať aj príspevkami na sociálnych sieťach.

Neskôr začala svoje vlasové kreácie zverejňovať na Facebooku a Instagrame. V tom čase sa stali jej modelkami deti jej kamarátok.

Taktiež navštevovala aj kurzy či rôzne workshopy, kde svoj talent ešte zdokonalila.

,,Milujem sa učiť nové a rada zlepšujem i svoje zručnosti. Som doslova posadnutá vlasmi. Vždy sa snažím vytvoriť niečo nové a originálne,” tvrdí Shelley.  

Hoci sa tomu dá len ťažko uveriť, Shelley toho ráno stíha viac ako len urobiť raňajky. Každé ráno totiž svojej dcére pletie predtým, ako odíde do školy, vždy iné a iné vrkôčiky. Výsledok je však vždy rovnaký. Krásny.

Zdroj: designyoutrust.comboredpanda.cominstagram.com/Shelley and Grace, facebook.com/Pretty Little Braidsprettylittlebraids.com