Rýchla mrkvovo-mliečna polievka s liatymi haluškami pre začiatočníkov

Rýchla mrkvovo-mliečna polievka s liatymi haluškami pre začiatočníkov

Milé gazdinky, prinášame vám ďalší jednoduchý a rýchly recept, ktorý nám do redakcie zaslala naša čitateľka. Pri príprave obeda sa tak už nemusíte trápiť, ale môžete vsadiť na náš tip – Mrkvovo-mliečnu polievku s liatymi haluškami.

K postupu prikladám aj fotogalériu. Prajeme vám dobrú chuť!

Rýchla mrkvovo-mliečna polievka s liatymi haluškami pre začiatočníkov

Počet porcií: 6
Čas prípravy: 30 minút

Ingrediencie:
3 stredne veľké mrkvy
250 ml mlieka
1 cm plátok masla
1 čl soli
1 čl kryšt. cukru
halušky z liateho cesta: 1 vajce
3 čl hladkej múky
štipka soli

Postup:
1. Mrkvy su očistíme a nastrúhame na hrubšom strúhadle.

2. V hrnci si rozpustíme maslo, pridáme mrkvu, poprášime 1 čl soli a jemne ju opražíme, kým nepustí šťavu.

3. Zalejeme 1,5 l vody a privedieme k varu.

4. Kým polievka zovrie, pripravíme si cesto na halušky. Z vajíčka, múky a štipky soli vymiešame redšie cesto a necháme ho odležať.

5. Keď nám polievka začne vrieť, prilejeme mlieko, pridáme 1 čl cukru a opäť privedieme k varu. Za stáleho miešania po troche vlievame haluškové cesto, povaríme ešte 5 minút na miernom ohni a odstavíme. Na tanieri môžme ozdobiť petržlenovou vňaťou.

1 2

3

4

5

V prípade, že sa o svoje recepty chcete podeliť aj vy, napíšte nám na klochersk@gmail.com a my ich s radosťou uverejníme.

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)