Rozmýšľate nad plastikou pŕs? Týchto 10 vecí by ste mali vedieť pred samotnou operáciou

Rozmýšľate nad plastikou pŕs? Týchto 10 vecí by ste mali vedieť pred samotnou operáciou

Každá žena túži byť pekná a príťažlivá. Chce sa páčiť mužom, chce vzbudzovať záujem, jednoducho, chce sa cítiť žensky. Niekedy jej však menšie chybičky krásy spôsobujú komplexy menej cennosti či dokonca vrásky na čele. Avšak, nemusia! V súčasnosti sa už dá takmer každá nedokonalosť upraviť či dokonca odstrániť. Výnimkou nie sú ani prsia.

Túžite po zväčšení vašich pŕs či azda po ich redukcií? Uvažujete nad plastickou operáciou prsníkov, ktorá vám zaručí lepší pocit zo seba? Ak áno, tak týchto 10 vecí by ste mali vedieť!

1. Plastická operácia prsníkov nie je lacná záležitosť.
Podľa Americkej spoločnosti plastických chirurgov bola cena za operáciu pŕs v roku 2013 vo výške 3 678 dolárov, čo je v prepočte takmer 3 300 eur. Dôležité však je, že táto cena zahŕňala iba samotnú operáciu a nie náklady na materiály, zariadenia a anestéziu pri operácií. Tieto náklady sa však môžu líšiť v závislosti od lekára, pacienta i samotného regiónu.

2. Je veľká pravdepodobnosť, že prvou plastikou pŕs to neskončí.
Ak uvažuje nad zväčšením pŕs, tak sa zmierte s tým, že to zrejme vašou prvou operáciou neskončí. Implantát sa po rokoch totiž mení, preskakuje a nevydrží večne, a tak je možné, že si po nejakom čase budete musieť opäť ľahnúť pod nože.

3. Operácia si vyžiada až 7 dni na regeneráciu.
Ako každá operácia, aj plastika pŕs či už ide o zväčšenie alebo redukciu pŕs si vyžiada niekoľko dní voľna, aby sa telo zregenerovalo. Predsa len ide o zásah do tela, a tak počítajte, že týždeň odpočinku bude určite potrebný a v niektorých prípadoch možno aj viac.

4. Zmena veľkosti z A na E nie je možná naraz.
Keď sa rozhodnete ísť na plastiku pŕs, buďte pripravené na to, že chirurg vám odporučí zmenu veľkosti o jedno číslo a až neskôr budete veľkosť implantátu zväčšovať. Je to preto, lebo vaše telo i pleť potrebujú čas na to, aby sa prispôsobili týmto chirurgickým úpravám.

5. Nemusíte byť vhodnou kandidátkou na plastiku pŕs.
Ani plastika pŕs podobne ako darcovstvo krvi nemusí byť umožnené všetkým kandidátom. Vaše zdravotné problémy, obezita, fajčenie a výskyt rakoviny pŕs v rodine sú dôležité faktory, ktoré vás môžu vylúčiť ako kandidátku, preto určite rátajte s podstúpením zdravotnej prehliadky pred samotnou operáciou.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)