Recept na chutný segedínsky guláš rýchlo a jednoducho: Česká gazdinka mala lenivý deň. Prekvapí vás, čím ho zahustila

Recept na chutný segedínsky guláš rýchlo a jednoducho: Česká gazdinka mala lenivý deň. Prekvapí vás, čím ho zahustila

Milovníci segedínskeho gulášu sa potešia tomuto receptu, ktorý na sociálnej sieti Youtube zverejnila Češka Marie Pačesová. Uvariť dobrý segedínsky guláš nie je vôbec jednoduché. Ako teda postupovať?

Základné ingrediencie segedínskeho gulášu „lenivej″ gazdinky

Pre prípravu nasledujúceho receptu potrebuje tieto suroviny:

2 kusy väčšej cibule

4 struky cesnaku

500g bravčového pliecka (v predpripravenom nakrájanom stave)

vegeta, ako aj samotné čierne korenie

1 lyžička drvenej rasce

3 lyžičky červenej papriky, a len o jednu lyžičku menej gulášového korenia

necelých 1,5 l vývaru

Necháme ho dusiť približne 45 minút.

Pokračujeme:

1 malý hrnček/320g kapusty v skle podľa vlastnej chuti

potrebná je aj instantná zápraška

Po prichystaní spomínaných potravín je možné, že nás dobehne nechuť k akejkoľvek aktivite. Predsa si varenie vyžaduje určitú pozornosť, a aj nejaký venovaný čas. V súčasnosti je potrebné robiť veci rýchlejšie, ale s rovnako skvelým efektom. V tomto nám našťastie pomohol internet a s ním súvisiace videonávody, ako si jedlo navariť chutne rýchlo a jednoducho.

Od segedínskeho gulášu existujú zložitejšie i ľahšie jedlá. Využiť správny pomer ingrediencií pre dobrú chuť nemusí byť vždy jednoduché. Navyše bez takéhoto návodu by začiatočníci ani nemuseli vedieť, ako má finálny výsledok vôbec vyzerať. Je segedín tmavšej či bledšej farby?

V prípade zahusťovania prostredníctvom smotany získa oveľa bledšiu farbu. V tomto recepte ale bola nahradená instantnou zápražkou, ktorá efektívne šetrí čas. I keď knihy sú na varenie tiež vynikajúcim prostriedkom, video si vďaka wifi pripojeniu a modernej technológii vieme pustiť takmer kdekoľvek.

Hoci je tento recept pomenovaný ako „lenivý″, v konečnej podobe segedínsky guláš vyzerá skutočne chutne. Pod videom sa objavili aj prekvapivé komentáre. Ľuďom je ťažko uveriť, že pani Marie Pačesová mala pri nakrúcaní tohto videa lenivý deň. V jednom komentári sa objavil i názor, že keď má dotyčná osoba taký deň, tak maximálne by sa jej chcelo urobiť si len chleba s maslom.

Prajeme vám dobrú chuť.

 

Zdroj titulnej foto: tipnajedlo.sk

 

 

Avatar

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.