Ste tehotná a trápi vás ranná nevoľnosť? Podľa odborníkov to prezrádza podstatnú vec o vašom bábätku

Ak vás počas tehotenstva trápi ranná nevoľnosť, podľa odborníkov to veľa vypovedá o vašom nenarodenom dieťatku.

Tehotenstvo patrí u žien k najkrajším obdobiam ich života. Niekedy však neprináša len pekné chvíle, ale i nepríjemné. K ním sa jednoznačne radí i ranná nevoľnosť, ktorá v rannom štádiu tehotenstva potrápi nejednu tehuľku. I keď tento stav nie je vôbec príjemný, verte či nie, ide o dobrý príznak. Podľa vedcov totiž ranné nevoľnosti súvisia s výškou IQ dieťaťa.

Priama úmera

Zdroj: Depositphotos

Výskum, ktorý bol publikovaný v časopise Journal of Pediatrics, preukázal, že nevoľnosť, ktorá sa objavuje počas tehotenstva, je vynikajúcim indikátorom IQ dieťaťa. Čím vyššia je intenzita nevoľnosti, tým vyššia inteligencia sa predpokladá u bábätka.

Táto štúdia zahrňovala dovedna 121 tehotných žien, ktoré svoje ratolesti čakali v rokoch 1998 až 2003. Výška IQ ich detí sa posudzovala vo veku 3 až 7 rokov.

Dlhodobé výsledky

Zdroj: Depositphotos

Ďalšia štúdia, ktorá vyšla v časopise JAMA Internal Medicine, uvádza, že rannú nevoľnosť počas tehotenstva možno považovať za dobré znamenie. Súvisí totiž s nižšou šancou potratu. Inak povedané, ide o znak toho, že hladiny hormónov v tele matky sú dostatočne vysoké na udržanie tehotenstva. Okrem toho z výskumu vyplynulo, že nevoľnosť je znakom, že dieťa bude po narodení nadané a šikovné.

Vývoj neurónov na maxime

Zdroj: Pexels

Počas tehotenstva sa v tele matky produkuje ľudský choriový gonadotropín (hCG), ktorý taktiež môže ovplyvňovať nevoľnosť. Tento glykoproteínový hormón však vytvára ideálne prostredie pre placentu a ovplyvňuje aj vývoj neurónov u dieťaťa.

Zdroj: Depositphotos

Ak ste teda tehotná a pociťujete nevoľnosť, vydržte to, je to dobrý znak. Navyše sa zvykne objavovať predovšetkým medzi prvým a 14-16 týždňom tehotenstva.

 

Zdroj: brightside.me

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.