Rady ako dosiahnúť, čo najlepšie opálenie.

Rady ako dosiahnúť, čo najlepšie opálenie.

Leto už je tu

Oficiálne je už leto TU. Väčšina z nás túži po peknom opálenom tele či už sú to chlapi alebo ženy. Dermatológovia nás varujú pred nebezpečnými UV lúčmi a rakovinou kože.  Okrem škodlivého UVB, ktoré spôsobuje rakovinu, ozónová vrstva prepúšťa aj UVA lúče, ktoré spôsobujú starnutie pokožky. V poslednej dobe sa taktiež objavujú časté solárne alergie, ktoré spôsobujú pigmentové škvrny.

Ťažko je skombinovať krásnu shnedú pokožku a pritom nulové riziko. Ale ak nepodceníte prípravu a budete dodržiavať známe pravidlá bezpečného slnenia dosiahnete krásnu, hnedú a letnú pokožku.

Prinášame vám drobné tipy ako dosiahnuť to, po čom túžite.

Čo robiť pred opaľovaním?

Predtým, než sa vystavíte slnečným lúčom, použite peeling na odstránenie odumretej pokožky. Potom si dajte sprchu a po peelingovej masáži nezabudnite sa natrieť telovým mliekom. Tak svoje telo pripravíte správne na opálenie, slnečné lúče tak lepšie preniknú cez pokožku. V obchodoch sa nachádza mnoho prostriedkov, ktoré vaše telo pripravia na slnenie. Väčšinou ide o séra, ktoré podporujú v organizme tvorbu melanínu a urýchľujú zhnednutie.

Pomaly ďalej zájdeš

Nie je nutné, ani zdravé, aby ste vašu pokožku vystavovali nadmernému slneniu, ak chcete dosiahnuť bronzové opálenie. Pri opaľovaní samozrejme závisí aj od genetiky. Tí, ktorí sú viac hnedší od narodenia, dosiahnu krásnu shnedú pleť oveľa skôr než “bieli”. Zo začiatku sa odporúča tak cca 20 minút denne slnečného žiarenia. Ale veľmi sa neodporúča byť na slnku medzi 11.00 až 15.00 hod. Pred každým opaľovaním, použite kvalitný opaľovací prípravok.

Opaľuje, aj keď je slnko za mrakmi

Medzi časté predsudky patrí: Keď slnko nesvieti, neopaľuje. To nie je pravda. Žiarenie, ktoré nás opaľuje, prechádza aj cez mraky. Takže ak náhodou na vás slnko nesvieti, nestresujte. Opáli vás tak či tak.

Po opaľovaní

Po opaľovaní vám pomôže krém alebo gél, ktoré hydratuje a upokojuje pokožku vystavenú slnečným lúčom. Mnohé z nich predlžujú opálenie, takže sa budete môcť tešiť z krásnej bronzovej pokožky. Sú bohaté na látky, ktoré zlepšujú stav pokožky, ako vitamíny a prírodné výťažky, ktoré vyživujú vašu pokožku.

Šport a strava

Pri športových aktivitách, sa zvyšuje látková výmena v tele v dôsledku zvyšovania obsahu kyslíka. Pri aktívnom pohybe na slnku sa slnečné lúče dostanú na všetky miesta na tele, vďaka čomu vzniká rovnomerné opálenie.

Dôležitá je aj strava, ktorú by ste mali jesť aby vaše opálenie zotrvalo čo najdlhšie. Ide hlavne o ovocie a zeleninu ako červená paprika, karotka, broskyne, brokolica, či paradajky, ktoré obsahujú veľké množstvo betakaroténu. Ten prispieva k oxidačnej činnosti nášho tela a zvyšuje tvorbu pigmentu v pokožke.

Zdroj: menshealth.com

0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu