Presuňte režim tela z “ukladania tukov” na “spaľovanie tukov”. Pomôže vám týchto 5 malých zlepšení

Presuňte režim tela z “ukladania tukov” na “spaľovanie tukov”. Pomôže vám týchto 5 malých zlepšení

Ak sa snažíme schudnúť bez učenia, čo je najdôležitejšou časťou nášho metabolizmu a zdravia vôbec, tak bude naozaj ťažké uvoľniť „tvrdohlavý“ tuk v tele. Nick Garcia, ktorý čítal knihy o diétach, sa dozvedel, že by sme mali znížiť množstvo kalórii, viac cvičiť, jesť bez tuku alebo si vziať najnovší doplnok podpory metabolizmu.

Naše telo je chrám a chrámy začínajú s pevnými základmi. Ak zanedbávame naše základy a snažíme sa schudnúť, náš chrám/telo sa bude rozpadať nadol (čiže budeme priberať).

Učenie ako 5 hlavných metabolických faktorov zodpovedá za našu schopnosť spaľovať tuk z tela, nám pomôže nielen zhodnotiť kvalitu našich základov, ale aj ich vybudovať od začiatku.

Náš metabolizmus je riadený 5 rovnako dôležitými časťami:

1. Pečeň – hlavný detoxikačný orgán. Pečeň je zodpovedná za ¾ tvorby hormónov štítnej žľazy.
2. Nadobličky – stresové žľazy. Regulujú steroidné hormóny (pre stratu tukov) a stresové hormóny pomáhajú vyvážiť (udržať v rovnováhe) náš metabolizmus.
3. Štítna žľaza – majster žliaz metabolizmu riadi našu telesnú teplotu, metabolické funkcie a schopnosť spaľovať tuk.
4. Svaly – len metabolicky aktívne tkanivá v tele pomáhajú spaľovať ťuk, regulujú hladinu glukózy v krvi  a podporujú zvýšený metabolizmus.
5. Telo – produkt 4 predchádzajúcich metabolických faktorov. Naše telo buď funguje optimálne, alebo je v stave choroby.

1. Ako pečeň ovplyvňuje náš metabolizmus

Naša pečeň je zodpovedná za viac ako 600 metabolických funkcií. Keď sa pečeň stáva preťaženou toxínmi, spracovaným jedlom, liekmi, alkoholom, cukrom, stresovým režimom, atď… prechádza do režimu prežitia.

Mali by sme chcieť našu pečeň v prosperujúcom režime, kde sa filtrujú environmentálne toxíny, nadmerné stresové hormóny, pomáha vstrebávať živiny a minerály, asistuje pri trávení a reguluje hladinu cukru v krvi. Ďalej pomáha spracovať naše makroživiny (tuky, sacharidy, bielkoviny) efektívne a kontroluje viac ako 70% z funkcie štítnej žľazy, ktorá nám pomôže udržať zvýšenú telesnú teplotu a metabolizmus.

Keď sa naša pečeň dostáva z režimu prosperujúceho do režimu prežitia, čoskoro budú nasledovať metabolické problémy, napr.:
•    priberanie na bokoch a stehnách
•    nadúvanie brucha
•    kožné problémy, depresia, náladovosť
•    nízka energia, nestabilný cukor v krvi, poruchy spánku
•    neschopnosť schudnúť alebo udržať zvýšený metabolizmus

Ak si chceme zabezpečiť zdravý metabolizmus a zvýšenie spaľovania tukov, budeme sa musieť zaviazať k podpore svojej pečene po celý zvyšok svojho života. Zaviazať sa k eliminácii top zápalových potravín, spracovaných potravín, povzbudzujúcich prostriedkoch (napr. energetické nápoje) a i.

Obloha je limitom pre naše zdravie, stratu tukov a metabolické výsledky.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)