Používate denné krémy, pleťové masky a iné populárne kozmetické produkty? Takáto je pravda o týchto prípravkoch

Používate denné krémy, pleťové masky a iné populárne kozmetické produkty? Takáto je pravda o týchto prípravkoch

Azda každá žena sa chce páčiť nielen sebe, ale i svojmu okoliu. Niet teda divu, že sa o seba väčšina žien príkladne stará a používa najrôznejšie kozmetické prípravky na skrášlenie.

Denné krémy, peelingy či pleťové masky sú len zlomkom toho, čo sa nám podsúva v reklamách a čo vo veľkom nakupujeme. Naozaj sú však také zázračné a pre našu pleť a krásu prínosné?

Prinášame vám zoznam niektorých kozmetických produktov, na ktoré v skutočnosti vyhadzujete peniaze úplne zbytočne, pretože buď nefungujú, alebo sa dajú nahradiť lacnejším či prírodným variantom.

Pleťové masky

Zdroj: BrightSide

Pleťové masky nám síce majú pomôcť zbaviť pleť nečistôt či čiernych bodiek, no skutočnosť je taká, že po ich aplikácii máme zo seba dobrý pocit len tak. Ak si však bez týchto produktoch neviete predstaviť život a myslíte si, že vaša pleť ich naozaj potrebuje, existujú rôzne alternatívy. Napríklad na odstránenie odumretých buniek je skvelá maska z jogurtu. Jogurt totiž obsahuje kyseliny, ktoré jednak výborne odstránia tieto bunky a zároveň uľahčuje prenikanie vláčnosti do pokožky.

Prípravky na odličovanie

Zdroj: BrightSide

Na trhu dnes možno nájsť kvantum prípravkov, ktoré sú určené na odlíčenie. Samotné make-up removery nie sú však pre tvár príliš dobré. Lepšie je zaobstarať si micelárnu vodu, no výborne na odlíčenie poslúži i kokosový olej.

Očné krémy

Zdroj: BrightSide

Očné krémy sú určené na oblasť okolo očí, ktorá je prirodzene citlivá. Tieto prípravky majú hydratovať oblasť okolo očí a spôsobiť to, že nevyzeráme unavene a máme menej očných vrások. Výsledky sú však iba chvíľkové. Treba si uvedomiť predovšetkým to, že okolie očí je jemné a veľmi citlivé na UV žiarenie, preto ak sa oň chceme skutočne vhodne starať, treba ho pravidelne hydratovať a predovšetkým používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom.

Exfoliačný peeling

Zdroj: BrightSide

Pokiaľ na svoju pleť používate peelingy, ktoré sa po zaschnutí z pokožky strhávajú a myslíte si, že jej tým pomôžete, ste na omyle. Tieto peelingy totiž odstraňujú vonkajšiu vrstvu pokožky, a teda odstraňujú akýsi film, ktorý nás chráni pred vonkajšími nečistotami, čo môže v konečnom zmysle spôsobiť viac škody ako úžitku. Ak už chcete svojej pleti aspoň z času na čas dopriať peeling, dôsledne si preštudujte informácie o ňom a najmä zvoľte produkt, ktorý je vhodný pre typ vašej pleti.

Krém na strie

Zdroj: BrightSide

Strie sú špecifické jazvy, ktoré vznikajú vo vnútri nášho tela a pravdou je, že nanešťastie sa s nimi nedá bojovať a odstrániť ich. Existujú však voľnopredajné a nie príliš lacné prostriedky, ktoré odstránenie strií ponúkajú. Ak už proti nim skúšate zápasiť, skúste použiť lacnejšiu a hlavne ekologickejčiu alternatívu. Tou je kakaové maslo, prípadne vazelína.

Samoopaľovacie prípravky

Zdroj: BrightSide

Samoopaľovacie krémy, mlieka, olejčeky, či sprchové gély sú populárne najmä v čase, kedy teplota vystupuje a núti nás vytiahnuť zo šatníka ľahšie oblečenie. Práve posledné spomínané samoopaľovacie sprchové gély nie sú príliš vhodné. Jednak efekt je príliš krátkodobý a jednak zanecháva nepríjemný zápach. Ak už teda chcete siahnuť po takýchto prípravkoch, je lepšie použiť klasické samoopaľovacie krémy. Najvhodnejšie, najkrajšie a najzdravšie ale stále ostáva prirodzené opálenie, pri ktorom zo slniečka získame i vitamín D.

Denné krémy

kozmetické prípravky
Zdroj: BrightSide

Používať denné krémy nie je na škodu, no väčšina žien si myslí, že ak si tvár nakrémujú, tak si tým pomôžu, a tým sa to končí. Pravdou ale je, že tieto krémy nezvyknú obsahovať ochranný UV filter. Ak teda vyjdeme s tvárou natretou bežným denným krémom von, môžeme si viac uškodiť, než pomôcť. Lepšie teda je krémovať si tvár opaľovacím krémom alebo mliekom. To nám zaručí vláčnu pleť bez spálenia.

Zdroj: BrightSide

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.