Ponožky v lodičkách, oversize kabáty, vinyl. Najväčšie módne trendy 2018

Ponožky v lodičkách, oversize kabáty, vinyl. Najväčšie módne trendy 2018

Vinyl, nadrozmerné kabáty, návrat 80. rokov alebo ponožky v lodičkách. Aj toto boli módne trendy v roku 2018, ktoré zožali na mólach úspech.

„Ugly sneakers“ alebo škaredé tenisky

Tento trend nebol úplne nový, no rozhodne neklesla jeho popularita. Mnohé celebrity si „ugly sneakers“ zamilovali a nehanbia sa fotografie svojich outfitov s obuvou zavesiť na sociálne siete. Medzi najznámejšie škaredé tenisky patria páry od značky Balenciaga, Louis Vuitton či športové Nike alebo Fila.

Návrat vinylu a plastu

Na módnych prehliadkach urobilo veľký rozruch aj oblečenie z plastov, konkrétne z vinylu a PVC. Začiatky používania vinylu v módnom priemysle sú známe už od šesťdesiatych rokov. Jeho renesancia nastala až na jeseň 2018 s novou kolekciou od Balenciaga, Christophera Kane alebo Marni. Na kúsky z vinylu sa môžete tešiť aj na jar 2019.

View this post on Instagram

You can stand under my umbrella, ella, ella…

A post shared by by How Two Live (@howtwolivestore) on

Balaclavas alebo lyžiarske čiapky

Balaclavas predstavujú akési uzavreté čiapky, ktoré pokrývajú celú hlavu a krk, s výnimkou očí, úst a niekedy aj nosa. Na mólách sa na jeseň 2018 objavili rôzne variácie v rozmanitých farbách alebo materiáloch. Značka Calvin Klein vsadila na úpletové prevedenie, Gucci zasa použila semiš a Christian Dior balaclavas povýšil na klobúk. Či zožal tento módny trend úspech aj v uliciach, už necháme vašom posúdení.

„Oversize“ kabáty

Jedným z najväčších trendov, ktoré sa objavili na jeseň roku 2018, boli rozhodne nadrozmerné kabáty. Najvzácnejší kúsok pochádza od Balenciaga. Návrhár Demna Gvasalia poslal svoje modely na mólo v smiešne veľkých kabátoch skladajúcich sa z rôznych vrstiev. U publika to vyvolalo zmiešané pocity, no napokon sa prevedenie „oversize“ u verejnosti ujalo.

Lodičky na nízkom podpätku s ponožkami

Poďme si pripomenúť letnú sezónu a výstrelok s názvom „kitten heels“ alebo aj mačacie lodičky, v ktorých nesmeli chýbať ponožky. Tento trend získal svojich prívržencov i odporcov zároveň. Nech už stojíte na akejkoľvek strane, tento štýl obuvi má hneď dve veľké výhody. Nohy sú vždy v teple a chodíte na prijateľne vysokom opätku. Topánky na nízkom podpätku s ponožkami na mólách predstavili značky Givenchy, Christopher Kane alebo Miu Miu.

Nadrozmerné klobúky

Nielen kabáty, ale aj klobúky boli túto sezónu „oversize“. Najpozoruhodnejší model pochádza od značky Jacquemus s názvom „La Bomba Hat“. Nadrozmerný klobúk zožal na móle veľký úspech, dokonca mu magazín Vogue pripísal zásluhu za „nastolenie nového trendu v módnom priemysle“. Masívne klobúky sa tiež objavili v kolekcii od značiek Vivienne Westwood, Missoni a Valentin Yudashkin.

Renesancia osemdesiatych rokov

Tohtoročná jeseň sa niesla v znamení návratu osemdesiatych rokov. Opäť sme sa mohli tešiť na „vypchaté ramená“, vlnky, pásiky či naozaj veľkú spodnú bielizeň. Nádych osemdesiatych rokov bolo najviac vidieť na kolekcii od Marca Jacobsa, ktorý predstavil nadrozmerné kabáty v jasne modrých a ružových odtieňoch a taftové šaty vhodné na spoločné udalosti.

Zdroj: huffpost.com /  Julia Brucculieri

Avatar

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.