Pokuta za jedenie a bozkávanie? Toto sú veci, ktoré by ste v iných krajinách robiť nemali!

Pokuta za jedenie a bozkávanie? Toto sú veci, ktoré by ste v iných krajinách robiť nemali!

Chystáte sa vycestovať do zahraničia? Paráda! Dajte si však pozor, aby ste dodržiavali tradície, zvyklosti danej krajiny. Môže sa totiž stať, že spravíte niečo, za čo môžno dostanete pokutu alebo v tom lepšom prípade to bude totálnym faux pas a váš trapas na sto rokov!

Nasledujúci prehľad vám pomôže zorientovať sa, čo môžete, nemôžete alebo lepšie povedané nesmiete robiť v danej krajine.

Čile

V Čile si dajte pozor na jedenie jedla s rukami, pretože takýto spôsob jedenia je v krajine neprípustný.

Singapur

Pozor na kŕmenie vtákov, pľuvanie a hádzanie akýchkoľvek odpadkov na ulici či jedenie vo verejnej doprave. Je to totiž zakázané a môžete za to získať pokutu.

India

Nebozkávajte sa na verejnosti! Aj takéto nevinné gesto vás môže dostať do väzenia. V Indii totiž nie je povolený žiadny fyzický kontakt s ľuďmi z opačného pohlavia.

Japonsko

V Japonsku nie sú akceptované žiadne tipy, a preto robte to, čo domáci. Pozor, však, na stískanie sa na verejnosti.

Mexiko

V Mexiku neberte veci príliš osobne. Mexičania milujú vtipy a nenechajú si ujsť príležitosť, aby tak urobili. Naopak skúšajte nové veci, pretože miestni ľudia ocenia vaše pokusy hovoriť ich jazykom a učenie sa ich tradíciám.

Nový Zéland

Nepáčia sa vám vtipy o rugby, „The Lord of the Rings“ alebo  Spojené kráľovstvo? Novozélanďania berú tieto veci vážne, preto pozor na tieto žartíky. Už teraz vás upozorňujeme na to, aby ste sa nenechali prekvapiť, keď uvidíte veľa ľudí chodiť naboso.

surprise

Nórsko

V Nórsku sa skúste vyhnúť otázkam týkajúcich sa kostolov. Môže to byť totiž považované za neúctu, pretože veľa ľudí tam nenavštevuje kostoly. Zároveň v tejto krajine zabudnite na formality, pretože ľudia tam hovoria neformálne a oslovujú sa navzájom krstnými menami.

Turecko

Nikomu neukazuj značku OK zložením prstov, pretože to môže byť považované za obscénne gesto. Za nevhodnú sa považuje aj opitosť na verejnosti, preto sa snažte veľa nepiť. Pozor si dajte aj na smrkanie a čistenie si zubov v reštaurácií či bare.

Anglicko

V Anglicku si dajte pozor na skákanie pri čakaní v rade, pretože vás budú automaticky ľudia súdiť. Taktiež sa vyhnite otázkam ohľadom výšky zárobku, pretože toto nie je vhodná téma na diskusiu a nepozývajte náhodných ľudí von. Pamätajte iba známi sú vaši priatelia.

Írsko

Nesnažte sa znieť ako Ír. U Írov nie je iba jeden írsky prízvuk, ale rozdeľuje sa podľa regiónov Írska, z ktorého pochádzajú, rovnako ako to platí aj na Slovensku. Dobrou radou je, že by ste nemali začať chodiť do nočných barov, ak nemáte dostatok peňazí. Nie je to tam totiž lacné…

Nemecko

V Nemecku si dajte pozor na nacistické pozdravy, gestá, pretože sa jedná o trestný čin a môžete byť za to potrestaní. Vyhnite sa priamemu pozeraniu sa na ľudí, pretože je to nepríjemné a robia to len nevzdelaní a blázniví ľudia. Zároveň sa nesnažte tváriť veľmi priateľsky, pretože Nemci potrebujú, aby si zvykli na nových ľudí, a tak im dajte čas, nech si na vás zvyknú. Pozor si dajte aj na gratulácie vopred. Nemci sú dosť poverčiví, preto im gratulujte ku sviatkom v daný deň.

Keňa

V Keni je väčšina miestnych obyvateľov veľmi zbožných, preto sa vyhnite neúcte k náboženstvu. Buďte trpezliví. Nič sa tu nedeje podľa plánu. Dajte si pozor aj na rozprávanie o sexe v zmiešanej spoločnosti.

Rusko

Rovnako ako je to na Slovenku, ani v Rusku nedávajte párny počet kvetín ako darček. Rusi prinášajú párne čísla kvetín iba na pamätné akcie a pohreby. Kytice pre šťastné príležitosti by mali mať nepárny počet kvetov.

Malajzia

V Malajzii sa nikdy nedotýkajte hlavy druhých a ani neprechádzajte prstami po vlasoch niekoho iného, najmä nie po hlavách detí. Hlava je totiž považovaná za najposvätnejšiu časť tela.

Kórea

V Kóreí je znamením rešpektu odovzdávanie peňazí oboma rukami. Takto to robia Kórejci, tak si na to rýchlo zvyknite.

Veríme, že vám nasledujúce rady pomôžu vyhnúť sa mastným pokutám či nepríjemným pohľadom domácich a dovolenku si užijete naplno.

Foto: www.publicdomainpictures.net
Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)